Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Inauguracja sezonu motocyklowego w Wolborzu

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim w sobotnie popołudnie wzięli udział w pikniku rozpoczynającym sezon motocyklowy, który odbył się w Wolborzu.

13 kwietnia 2023 w Wolborzu Grupa Motocyklowa Wolbórz zorganizowała piknik otwierający oficjalnie sezon motocyklowy. Do udziału zaproszeni zostali policjanci piotrkowskiej drogówki, którzy promowali bezpieczną jazdę w ramach wojewódzkiej akcji „Bezpieczny motocykl”. Przypominali motocyklistom o zagrożeniach jakie czekają na nich na drodze. Podczas imprezy chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności jazdy motocyklem i quadem po torze manewrowym. Ponadto przeprowadzono pokaz ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy dla motocyklistów.

Motocyklisto pamiętaj o swoim bezpieczeństwie! Nie zapominaj o zasadzie ograniczonego zaufania. Wszystkie manewry na drodze sygnalizuj odpowiednio wcześniej, by inni uczestnicy ruchu mieli czas na reakcję. Na motocykl obowiązkowy jest tylko kask, ale warto zainwestować także w kompletny strój. Podczas wypadku, bądź kolizji w przypadku jednośladów, kontakt z nawierzchnią jest pewny. Nawet przy niskich prędkościach może się to skończyć tragicznie. Warto jest również zadbać o odblaski i jaskrawą odzież, dzięki temu będziesz widoczny dla innych uczestników ruchu.

st. post. Edyta Daroch

  • Policjanci na motocyklach
Powrót na górę strony