Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna osoba uratowana przez rawskich policjantów

Policjanci uratowali życie 41-letniemu mieszkańcowi powiatu rawskiego. Mężczyzna poinformował swoją siostrę, że chce odebrać sobie życie. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania. Jeden z policjantów jadący na służbę rozpoznał w idącym chodnikiem ulicami miasta mężczyznę, rysopisem przypominającego poszukiwanego. Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego zabrała mężczyznę do szpitala.

W ubiegłym tygodniu, 11 kwietnia 2024 roku po godzinie 12.00 dyżurny policji w Rawie Mazowieckiej otrzymał informację o mężczyźnie, który jest w kryzysie emocjonalnym. Mieszkaniec powiatu rawskiego, poinformował swoją siostrę, że chce odebrać sobie życie. Funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany może znajdować się w rejonie terenów leśnych przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Policjanci tylko raz nawiązali kontakt telefoniczny z mężczyzną, po czym nie odbierał już połączeń. W takich sytuacjach presja czasu jest ogromna. Oficer dyżurny natychmiast o zgłoszeniu powiadomił policyjne patrole oraz pozostałych funkcjonariuszy, którzy rozpoczęli sprawdzanie miejsc, w których może przebywać 41-latek. Policjant ruchu drogowego mając wiedzę o poszukiwaniach jechał na służbę, wtedy zauważył idącego ulicą Zamkowa Wola mężczyznę rysopisem przypominającego poszukiwanego. Dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji funkcjonariusza 41-latek został odnaleziony i przekazany pod opiekę mundurowych a następnie załogi karetki pogotowia.

Każda służba przynosi coś nowego. Każdy dzień to nowe wyzwania. Dla policjanta najwspanialsze uczucie to wiedzieć, że swoim działaniem pomogło się uratować komuś życie. Dzięki właściwej i szybkiej reakcji funkcjonariuszy interwencja miała szczęśliwe zakończenie.
Nie wstydźmy się prosić o pomoc. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. W sytuacji kryzysowej warto skorzystać z bezpłatnych telefonów pomocy:

  • centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie: Linia wsparcia
  • telefon zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie: stop depresji

aspirant Agata Krawczyk

Powrót na górę strony