Informacje

Odpowiedzą za pobicie

Kutnowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o pobicie. 23 i 24-latek usłyszeli już zarzuty przestępstwa , które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. W pobiciu brał udział także nieletni, którym zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

1 maja 2024 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kutnie otrzymał zgłoszenie o napaści na dwie osoby, w miejscowości Głogowa. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Ustalili, że trójka młodych mężczyzn zaczepiła spacerującą z psem 48-letnią kobietę, w jej obronie stanął widzący całą sytuację jej 41-letni brat. Niestety mężczyzna w efekcie agresji napastników został pobity, a kobieta uderzona w twarz. Widząca to zdarzenie 39-letnia siostra poszkodowanych zadzwoniła na Policję, co spowodowało, że napastnicy uciekli.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze, szybko namierzyli i zatrzymali dwóch sprawców pobicia. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie 23 i 24-latkowi zarzutów pobicia wobec mężczyzny oraz naruszenia nietykalności cielesnej wobec kobiety. Zgodnie z kodeksem karnym za po pobicie grozić im możedo 5 lat pozbaienia wolności. Natomiast o losie trzeciego - nieletniego sprawcy pobicia, zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

mł. asp. Daria Olczyk

  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę.
  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę.
Powrót na górę strony