Informacje

Straciła prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Policjanci z wieluńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą volvo, która zlekceważyła przepisy i przekroczyła dozwoloną prędkość o 59 km/h w terenie zabudowanym. Kobieta poniosła za to konsekwencje – straciła prawo jazdy, a także otrzymała wysoki mandat i punkty.

9 maja 2924 roku policjanci z wieluńskiej drogówki sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym w miejscowości Raczyn w gminie Czarnożyły. To właśnie tam mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 23-latkę, która jechała volvo z prędkością 109 km/h. Tym samym kobieta przekroczyła dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 59 km/h. Za popełnione wykroczenie mundurowi ukarali 23-latkę mandatem w wysokości 1500 złotych oraz nałożyli 13 punktów karnych. Dodatkowo nieodpowiedzialna kierująca straciła swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.
Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz zdjęcie nogi z gazu. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.
asp.sztab. Katarzyna Grela

Powrót na górę strony