Informacje

Pijany kierowca wjechał w autobus

Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i wsiadł za kierownicę. Po kilkunastu minutach uderzył w autobus. 63-letni mieszkaniec Kutna odpowie teraz za jazdę po alkoholu oraz spowodowanie kolizji. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 9 maja 2024 roku, po godzinie 20:00 na ulicy Chrobrego w Kutnie. Jak ustalili policjanci, w stojący na zatoczce przystankowej autobus miejski uderzył jadący od strony ul. Batorego samochód osobowy marki Citroen. Przyczyną kolizji było nie zachowanie bezpiecznej odległości od mijanego pojazdu i jak się okazało - niewątpliwie stan trzeźwości kierującego osobówką. Badanie stanu trzeźwości 63-letniego mieszkańca Kutna wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście w autobusie nie było pasażerów, a kierujący nie doznali żadnych obrażeń.

Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz kierujący „na podwójnym gazie” za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.

Na terenie powiatu kutnowskiego od początku 2024 roku policjanci wyeliminowali z ruchu, aż 76 nietrzeźwych kierujących. 12 kierujących - będąc pod działaniem alkoholu -  było sprawcami zdarzeń drogowych.

Przypominamy, alkohol znacznie utrudnia prawidłową ocenę sytuacji na drodze. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego!
Piłeś – NIE JEDŹ !

mł. asp. Daria Olczyk

 

Powrót na górę strony