Informacje

25-letni diler zatrzymany

Policjanci z wydziału kryminalnego kutnowskiej jednostki, zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W wyniku przeszukania jego mieszkania zabezpieczono ponad blisko 80 gramów środków odurzających i substancji psychotropowych. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt.

W miniony piątek 10 maja 2024 roku, kutnowscy kryminalni na terenie miasta zauważyli młodego mężczyznę, który szedł ulicami Kutna i bardzo nerwowo się zachowywał. Podczas legitymowania, okazało się, że 25-latek posiada przy sobie substancje psychotropowe w postaci amfetaminy – prawie 13 gramów, dopalaczy 5 gramów oraz środki odurzające – marihuanę ponad 8 gramów. Na tym się nie skończyło.
Przeszukanie jego mieszkania doprowadziło natomiast do zabezpieczenia ponad  21 gramów ziela konopi, 22 gramów amfetaminy, oraz innych substancji psychotropowych o wadze ponad 8 gramów. W związku z zaistniałą sytuacją 25-latek został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. Ujawnione narkotyki zostały zabezpieczone i przekazane do dalszych analiz laboratoryjnych.

Zatrzymany 25-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Mężczyzna po raz kolejny, mimo wcześniejszych kar za podobne, przestępstwo narkotykowe, usłyszał także zarzut udzielania innym osobom środków odurzających i psychotropowych. 12 maja 2024 roku, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kutnie wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ działał on w warunkach recydywy.

mł. asp. Daria Olczyk

 

Powrót na górę strony