Informacje

Hulajnogą po „ekspresówce”

20 maja 2024 roku na 29 kilometrze drogi ekspresowej S14 pojawił się nietypowy uczestnik ruchu drogowego. Był nim kierujący hulajnogą elektryczną, który wjeżdżając na trasę szybkiego ruchu mógł stworzyć zagrożenie dla siebie jak i innych uczestników. Policjanci zakończyli jego niebezpieczną jazdę, która mogła mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Apelujemy o rozsądek i stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

W czasie służby policjanci mają do czynienia z bardzo różnymi sytuacjami. Niektóre zdarzenia nie powinny mieć miejsca, a jednak w dalszym ciągu przydarzają się. 20 maja 2024 roku 23-latkowi „przytrafiło” się jechać jednośladem po drodze ekspresowej. O godzinie 15.20 zauważyli go patrolujący tę trasę policjanci z pabianickiej „drogówki”. Ich zdziwienie było duże, gdy na wysokości Gorzewa dostrzegli osobę poruszającą się elektryczną hulajnogą. Natychmiast podjęli interwencję, która zakończyła niebezpieczną jazdę łodzianina. 23-latek tłumaczył stróżom prawa, że nie zna dobrze terenu, a więc posłużył się nawigacją, która pokierowała go na trasę szybkiego ruchu. Mężczyzna zmierzał w stronę centrum handlowego, znajdującego się na ulicy Pabianickiej. Funkcjonariusze zakazali mu dalszej jazdy i skierowali na drogę serwisową. Za wjazd na "ekspresówkę" pojazdem, nie przeznaczonym do jazdy na niej, został ukarany mandatem karnym. Dzięki szybkiemu działaniu pabianickich policjantów udało się uniknąć realnego zagrożenia, jakie kierowca stwarzał dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że autostrady i drogi ekspresowe są drogami o ograniczonej dostępności. Nie mogą z nich korzystać piesi, rowerzyści, motorowerzyści czy kierowcy pojazdów zaprzęgowych. Dotyczy to także przypadku poruszania się pasem awaryjnym lub poboczem. Nieodpowiedzialne zachowania na takiej drodze, mogą prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Dlatego apelujemy do pieszych i kierujących jednośladami o zdrowy rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu.

sierżant sztabowy Agnieszka Jachimek

 

  • Policjant stoi obok kierującego hulajnogą. Obaj znajdują się na drodze ekspresowej. Za nimi widać oznakowany radiowóz.
Powrót na górę strony