Informacje

Młodzi kierowcy już bez prawa jazdy

Łowiccy policjanci z ruchu drogowego podejmując działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierujący pojazdami. Tylko 25 maja troje kierujących straciło uprawnienia, w tym dwóch młodych kierowców. Apelujemy o rozsądek i ostrzegamy! Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Brak doświadczenia za kierownicą stanowi dodatkowe zagrożenie.

25 maja 2024 roku policjanci z łowickiej „drogówki” kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów w Łyszkowicach. Tuż po godzinie 17-tej zatrzymali do kontroli audi, pędzące z prędkością 112 km/h. Za kierownicą znajdował się 18-latek z powiatu łowickiego, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym aż o 62 km/h.Chwię później, około godziny 17.30 mundurowi zatrzymali do kontroli bmw, poruszające się z prędkością 109 km/h. Kierujący 19-latek z powiatu łowickiego przekroczył prędkość o 59 km/h.  Z kolei 25 maja w Nieborowie  volkswagenem podróżowała 75-letnia skierniewiczanka, która osiągnęła prędkość 118 km/h, za szybko aż o 68 km/h. Wszyscy kierujący utracili uprawnienia do kierowania, zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz otrzymali punkty karne. 
Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków  drogowych. Powinni o tym pamiętać zwłaszcza młodzi kierowcy, którzy nie mają doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami. Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania i mniejsze prawdopodobieństwo, że w momencie pojawienia się na drodze przeszkody, bezpiecznie wyhamujemy. Brawurowa jazda może zakończyć się tragicznie.
nadkom. Urszula Szymczak 

  • pomiar prędkości pojazdu 112 kilometrów na godzinę.
Powrót na górę strony