Informacje

Przed nami długi weekand ,,Boże Ciało 2024"

Już dziś rozpoczynają się działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na łódzkich drogach podczas zbliżającego się długiego weekendu. Funkcjonariusze zarówno z ziemi jak i z powietrza będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących drogami naszego województwa.

Patrole na ziemi i w powietrzu

Do akcji zostanie zaangażowany dron, który z lotu ptaka będzie monitorować sytuację na kluczowych trasach. Na ziemi o bezpieczeństwo zadbają zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy oraz motocykle służbowe. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na piratów drogowych, nietrzeźwych kierowców oraz osoby łamiące przepisy dotyczące korzystania z pasów bezpieczeństwa i telefonów komórkowych podczas jazdy.

Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Przed wyruszeniem w podróż, warto zadbać o kilka kluczowych kwestii:

Bądź trzeźwy i wypoczęty. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub w stanie zmęczenia jest skrajnie nieodpowiedzialne i stanowi ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia.

Zawsze zapinaj pasy bezpieczeństwa. To obowiązek każdego pasażera, niezależnie od zajmowanego miejsca w pojeździe. Pasy mogą uratować życie w razie wypadku.

Nie korzystaj z telefonu komórkowego podczas jazdy. Rozmowa przez telefon lub pisanie SMS-ów w znacznym stopniu rozprasza uwagę i zwiększa ryzyko kolizji.

Zachowaj rozwagę i dostosuj prędkość do warunków. Na zatłoczonych drogach i w rejonach zgromadzeń ludzi należy zachować szczególną ostrożność.

Zakaz ruchu dla ciężarówek

W dniach 29 maja od godz. 18:00 do 22:00 oraz 30 maja od godz. 8:00 do 22:00 na terenie Łodzi obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Wyjątek stanowią autobusy.

Prosimy o szczególną ostrożność podczas procesji Bożego Ciała

W związku z organizowanymi na terenie województwa procesjami, które odbędą się w dniu 30 maja, apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną ostrożność. W tym dniu należy spodziewać się utrudnień w ruchu na trasach przebiegu procesji. Prosimy o śledzenie komunikatów drogowych i dostosowanie trasy przejazdu do aktualnej sytuacji.

Pamiętajmy, że o bezpieczeństwo swoje, jak i innych uczestników ruchu drogowego na drogach, dbamy nie tylko od święta, ale każdego dnia. Wszystko po to, by każda podróż kończyła się bezpiecznym dotarciem do celu.

asp. Aneta Błędniak-Kałka
Wydział Ruchu Drogowego
Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

Powrót na górę strony