Informacje

Legenda na "stomatologa" i czujni policjanci

29 maja 2024 roku policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z łęczyckiej komendy zatrzymali 26-latka za przestępstwo narkotykowe. Ten, aby zataić posiadanie ponad 3 gramowej porcji mefedronu włożył ją sobie do ust. Dzięki czujności policjantów mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Za posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia.

Policjanci z łęczyckiej komendy nieustannie prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Każda informacja w tym zakresie jest weryfikowana tak, aby skutecznie dotrzeć do miejsca ukrycia narkotyków oraz aby ich posiadacze nie byli bezkarni. Konsekwencje karne czekają 26-latka, który 29 maja 2024 roku z ponad 3 gramową porcją mefedronu został zatrzymany tuż przed godziną 17.00 na terenie Łęczycy. Podczas kontroli na jednej z ulic miasta, swoje problemy z wymową tłumaczył opatrunkiem stomatologicznym po zabiegu. Czujni policjanci nie dali się zwieść przedstawionej "legendzie". Jak się okazało, chwilę wcześniej na widok zbliżających się policjantów porcję narkotyków z kieszeni włożył sobie do ust. W ten sposób chciał uniknąć odpowiedzialności za ich posiadanie. Policjanci zabezpieczyli nielegalne substancje, a ich właściciel został zatrzymany. Podejrzany jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut dotyczący tego przestępstwa. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat więzienia.
Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, dopalaczami, aby wiedziały, że są to substancje, których zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Nigdy nie wiemy, jak organizm – zwłaszcza młodych ludzi, zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takich substancji chemicznych. Jeżeli ktokolwiek podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków, czy dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc medyczną oraz policję.  
aspirant sztabowy Mariusz Kowalski

Powrót na górę strony