Informacje

Nieodpowiedziani kierowcy na drogach regionu. Grożą im surowe kary

Policjanci ujawnili kolejnych kierujących, którzy dopuścili się poważnych przewinień drogowych. Jeden z nich w stanie nietrzeźwości uszkodził dwa samochody, kolejny złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W ręce mundurowych wpadł również kierowca, który jechał samochodem mimo wydanej decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy. Wszyscy nieodpowiedzialni kierujący poniosą konsekwencje prawne.

30 maja 2024 roku przed godziną 23.00 złoczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu dwóch pojazdów zaparkowanych na ulicy Krasickiego. Mundurowi, którzy dojechali na miejsce ustalili, że 31-letni mieszkaniec Złoczewa kierujący volkswagenem, na prostym odcinku drogi nie zachował środków ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dwa zaparkowane samochody. Kiedy funkcjonariusze zbadali jego stan trzeźwości okazało się, że miał on w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że ma on już zatrzymane prawo jazdy za popełnione wcześniej przestępstwo. Tego samego dnia przed godzina 18.00 w miejscowości Uników policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Citroena. Okazało się, że 58-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast po godzinie 10.00 w Nowej Wsi funkcjonariusze sieradzkiej drogówki ujawnili, że kierowca iveco przekroczył dopuszczalną prędkość. Nie było to jedyne przewinienie 56-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego. Sprawdzenie w policyjnych systemach wskazało, że kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy, gdyż na swoim koncie „uzbierał już” ponad 24 punkty karne.
Pomimo licznych apeli, wielu zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących, jak również wielu innych naruszeń przepisów przez kierowców, nadal spotykamy się z brakiem odpowiedzialności, wyobraźni i zdrowego rozsądku na drodze. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i kara finansowa. Zgodnie z art. 244 Kodeksu Karnego osoba, która nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Natomiast w przypadku prowadzenia pojazdu mimo braku uprawnień, kierowany jest  wniosek o ukaranie do sądu, za co grozi grzywna nawet do 30.00 złotych. Kierowco bądź odpowiedzialny!

asp. szt. Agnieszka Kulawiecka
 

Powrót na górę strony