Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla skierniewickich policjantów

Do Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach trafił wyjątkowy list. Mieszkanka Warszawy chciała podziękować policjantom za zaangażowanie i profesjonalizm podczas przeprowadzonej interwencji u jej 84-letnich rodziców. Jest nam bardzo miło, że codzienna służba zostaje doceniona, a takie podziękowania są najlepszą motywacją do dalszej pracy i pomocy mieszkańcom oraz wszystkim osobom odwiedzającym nasze miasto.

31 maja 2024 roku 84-letnia mieszkanka Skierniewic odebrała telefon stacjonarny od mężczyzny, który przedstawił się jako policjant. Rozmówca przekazał informację, iż pieniądze kobiety są zagrożone i poinstruował ją, że musi zwiększyć limit wypłat na karcie bankomatowej, a samą kartę pozostawić obok wskazanego przez niego bankomatu. W tym przypadku nie doszło do oszustwa, ale oszust był już w posiadaniu karty – wpisał błędny pin w konsekwencji czego do wypłaty pieniędzy nie doszło. Policjanci o zdarzeniu zostali poinformowani przez córkę 84-latki, która na co dzień zamieszkuje poza Skierniewicami i nie mogła przyjechać od razu do swoich rodziców. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce pomogli seniorom zastrzec karty bankomatowe oraz przeprowadzili również rozmowę profilaktyczną związaną z najczęstszymi oszustwami kierowanymi do osób starszych

Policjanci wykonując swoje codzienne zadania dbają o bezpieczeństwo i angażują się w pomoc obywatelom, nie oczekując za to specjalnych podziękowań. Nie mniej jednak jest nam bardzo miło jeśli ktoś doceni i zauważy pracę policjantów, a szczególnie gdy poświęci swój czas, żeby napisać kilka miłych słów. To zawsze wywołuje uśmiech na twarzach policjantów, pokazuje, że mieszkańcy doceniają ich starania, a przełożonym daje sygnał, że ich funkcjonariusze dobrze wypełniają swoje zadania, niosąc pomoc i wsparcie.

W tym przypadku do oszustwa nie doszło, starsze małżeństwo nie straciło swoich oszczędności, ale cały czas apelujemy:

Policjanci nigdy nie informują osób postronnych o swoich działaniach, nigdy też nie żądają przekazania pieniędzy, ani nie pośredniczą w ich przekazywaniu. Do zdemaskowania oszustów wystarczy odrobinę sceptycyzmu i zweryfikowanie opisywanej historii.  Może to być, jak w opisywanym przypadku, kontakt z numerem alarmowym, wizyta w jakiejkolwiek jednostce policji, ale warto pamiętać, że wystarczy również kontakt telefoniczny z policją lub krewnym rzekomo pilnie potrzebującym pieniędzy. Należy jednak pamiętać aby w przypadku rozmowy telefonicznej skutecznie przerwać połączenie z dzwoniącym oszustem. 

Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

  • Podziękowania dla policjantów za profesjonalizm, jakim wykazali się podczas nterwencji.
Powrót na górę strony