Informacje

Reprezentanci KWP w Łodzi na III miejscu Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Dziewiątą edycję rywalizacji o miano najlepszych ratowników policyjnych, pod patronatem insp. Marka Boronia, Komendanta Głównego Policji, rozstrzygnął finał, który odbył się w słupskiej szkole. Mundurowy duet, który okazał się najlepszy w eliminacjach wojewódzkich i reprezentował KWP w Łodzi na szczeblu ogólnopolskim, zajął III miejsce. St. sierż. Sylwester Kozera i st. post. Jakub Świerczyński na co dzień pełnią służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Dwa dni konkursowych zmagań, 5 i 6 czerwca 2024 roku, na terenie Szkoły Policji w Słupsku, wyłoniły zwycięzców wśród policjantów z uprawnieniami do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, w organizowanych od 2013 roku ogólnopolskich zawodach.Funkcjonariusze sprawdzali swoje umiejętności w symulacjach, które zostały przygotowane na podstawie realnie przeprowadzonych interwencji.Zawodnicy musieli także przystąpić do testu  wiedzy. Podczas zawodów, policjanci uczestniczyli także w warsztatach pod nazwą ,, Ratownik w zintegrowanym systemie medycznym”. Nadinsp. dr Rafał Kochańczyk wręczył zwycięzcom złote, srebrne i brązowe odznaki, z prawem noszenia ich na umundurowaniu wyjściowym, były także puchary i nagrody.Gratulujemy st.  sierż. Sylwestrowi Kozerze oraz st. post. Jakubowi Świerczyńskiemu zdobycia III miejsca w zawodach. Posiadana przez nich wiedza i umiejętności pozwolą w codziennej służbie, na bezbłędną ocenę sytuacji i udzielenie pomocy osobom poszkodowanym.

A oto wszyscy zwycięzcy:

I. miejsce
mł.asp. Bartosz Wojtowicz, mł.asp. Sebastian Ryba
KWP Rzeszów

II. miejsce
st.sierż. Szymon Nowak, st.sierż. Artur Kwieciński
KWP Poznań

III. miejsce
st.sierż. Sylwester Kozera, st.post. Jakub Świerczyński
KWP Łódź

Dagmara Mościńska

  • Policjanci reprezentujący KWP w Łodzi w Ogólnopolskich Zawodach Ratowników.
  • Puchar za zajęcie III miejsca w zawodach ratowników policyjnych.
  • konkurencja podczas zawodów.
  • konkurencja  w zawodach ratowników policyjnych.
  • symulowana sytuacja podczas interwencji, zawody ratowników policyjnych.
  • symulowana interwencja, podczas której policyjni ratownicy udzielają pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.
  • policjanci , którzy zajęli się III miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Ratowników z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
  • Na zdjęciu zwycięzcy zawodów ratowników policyjnych stoją przed budynkiem Szkoły Policji w Słupsku.
Powrót na górę strony