Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatel pomógł zatrzymać pijanego kierowcę

Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do jego zatrzymania przyczyniła się obywatelska postawa jednego z mieszkańców Kutna.

15 stycznia 2017 roku w godzinach popołudniowych dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców o jadącym ,,wężykiem” ulicami Kutna volkswagenie polo. Kierujący w/w samochodem mężczyzna w wieku 56 lat, jak się okazało kilka minut wcześniej na skrzyżowaniu ulic M.C. Skłodowskiej oraz 29-Listopada spowodował kolizję z samochodem osoby zgłaszającej i uciekł z miejsca zdarzenia. Czujny obywatel mając podejrzenie, że kierowca może znajdować się  pod wpływem alkoholu postanowił powiadomić policję i udał się w pościg za sprawcą, cały czas informując stróży prawa w którym kierunku się oddala. Do zatrzymania obywatelskiego doszło na jednym z parkingów osiedlowych. Mężczyzna , który jechał za nim, zaraz po zatrzymaniu się podejrzanego kierowcy, pospiecznie otworzył drzwi samochodu i wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę. Zablokował również drzwi do pojazdu, aby sprawca zdarzenia nie mógł uciec i czekał na przyjazd policjantów.
Badanie alkomatem wykazało, że 56-latek miał 2,78 promila alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz za spowodowanie kolizji kara grzywny do 5000 zł.

Powrót na górę strony