Informacje

Wybraliśmy maskotkę pabianickich stróżów prawa!

29 kwietnia 2024 roku Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach ogłosiła konkurs na projekt maskotki stróżów prawa. Na prace plastyczne czekaliśmy do 31 maja. Znamy już laureatów tej inicjatywy i wiemy jak będzie wyglądać pluszowa wizytówka naszej jednostki!

25 czerwca 2024 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach odbyło się spotkanie podsumowujące konkurs połączone z rozdaniem nagród. Przedsięwzięcie było doskonałą okazją do tego, by dać upust swojej kreatywności i wyobraźni. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać prace w formacie A-3 wybranymi przez siebie technikami plastycznymi. Zaproponowany rysunek powinien tematycznie nawiązywać do Policji i Pabianic, a także je promować, kształtować ich pozytywny i przyjazny wizerunek. Najlepszy projekt posłuży do stworzenia pluszowej wizytówki pabianickich stróżów prawa. Na prace plastyczne czekaliśmy do 31 maja 2024 roku. Wczoraj nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom. Wybór nie był łatwy, gdyż zgłoszono aż 82 prace. Wszystkie były bardzo interesujące oraz cechowały się wyjątkowym pomysłem, starannością wykonania i oryginalnością. Jury postanowiło wynagrodzić aż 7 uczestników tej inicjatywy. Prace były rozpatrywane w trzech grupach wiekowych.
W I kategorii udział wzięli uczniowie klas 1-4, a klasyfikacja laureatów przedstawiła się następująco:
1 miejsce uzyskał projekt wilka w wykonaniu Poli Kalita ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. Małgorzaty Kozery-Gliszczyńskiej w Pabianicach,
2 miejsce zajął projekt smoka Zofii Kluch ze Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pabianicach,
3 miejsce przyznano za pracę orła przygotowaną przez  Lilianę Wojtczak - Bartoszek ze Szkoły Podstawowej Nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Długosza w Pabianicach.

W II kategorii wiekowej udział wzięli uczniowie klas 5-8 :
1 miejsce trafiło w ręce Pawła Rogowskiego za projekt Sowy ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Pabianicach,
2 miejsce zajęła grafika przedstawiająca żółwia w wykonaniu Aliny Gajewskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Pabianicach,
3 miejsce uzyskał projekt pieska Eleny Gorczyńska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Pabianicach.

W III kategorii (uczniowie szkół ponadpodstawowych) zgłoszona została jedna praca wykonana przez Patrycję Błoch z Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Pabianicach. Projekt przedstawiał sylwetkę policjanta.

Oficjalnie możemy poinformować, iż maskotką Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach będzie SOWA. Składamy serdecznie gratulacje dla Zwycięzców oraz wszystkich uczniów biorących udział w konkursie. Doceniamy Wasze zaangażowanie i wysiłek twórczy.
podkomisarz Agnieszka Jachimek

  • Rysunek przedstawiający wilka.
  • Rysunek przedstawiający smoka.
  • Rysunek przedstawiający orła.
  • Rysunek przedstawiający sowę.
  • Rysunek przedstawiający żółwia.
  • Rysunek przedstawiający psa.
  • Rysunek przedstawiający postać policjanta.
  • Grupowe zdjęcie na którym widać policjantów i laureatów konkursu. Uczniowie trzymają w rękach konkursowe prace.
  • Policjantka stoi obok komendanta i trzyma w rękach pracę przedstawiającą sowę. W tle widać pozostałe prace plastyczne.

Film Wybór projektu maskotki pabianickiej Policji

Pobierz plik Wybór projektu maskotki pabianickiej Policji (format mp4 - rozmiar 13.33 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja.m4a

Pobierz plik Audiodeskrypcja.m4a (format mp3 - rozmiar 921.56 KB)

Powrót na górę strony