Informacje

Agat – nasz wyjątkowy funkcjonariusz, ma dzisiaj swoje święto

Psy służbowe pełnią w Policji bardzo ważną rolę. Posiadają wyjątkowe umiejętności, których ludziom brakuje, a które przydają się w policyjnej pracy. Są również doskonałymi partnerami dbającymi zawsze o bezpieczeństwo swojego przewodnika, tworząc z nim zgrany duet. Agat pełni służbę w zduńskowolskiej komendzie od roku.

1 lipca 2024 roku, obchodzimy Dzień Psa. Nasi czworonożni przyjaciele, są naszymi członkami rodzin, ale również funkcjonariuszami, których zmysły węchu i wzroku, działają lepiej niż u człowieka. Aby pies mógł rozpocząć służbę w policji musi przejść odpowiedni kurs. Rekrutowane są czworonogi w wieku od roku do dwóch lat. Muszą być w pełni zdrowe, nie bać się wystrzałów i lubić towarzystwo człowieka. Ważne jest również, aby miały wrodzony instynkt aportowania, co znacznie ułatwia pracę przewodnikowi. W Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli mamy takiego wyjątkowego funkcjonariusza. To Agat, owczarek belgijski. Ma 2 lata i wielki zapał do pracy. Został wyszkolony jako pies patrolowo-tropiący do działań bez kagańca. Rozpiera go energia, a temperament nie pozwala mu usiedzieć w miejscu, chociaż bardzo się stara. Pod opieką swojego przewodnika bierze udział w służbach patrolowych, zabezpieczeniach imprez masowych, jak również w tropieniu sprawców czynów zabronionych oraz w poszukiwaniach osób zaginionych.
Starszy posterunkowy Marcin Kucharski, to wyjątkowy przewodnik pełny pasji i miłości do zwierząt. Jego cierpliwość, poświęcenie i wzajemne zaufanie sprawia, że ze swoim czworonożnym partnerem tworzą idealny duet!
Z okazji Dnia Psa, życzymy Agatowi dużo zdrowia, ciekawych zadań, dobrych tropów, długich spacerów i zawsze takiej samej, niekończącej się energii.

sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk

  • Pysk psa, pies patrzy w lewą stronę.
  • Pies stoi obok przewodnika, przy nodze po lewej stronie, patrzy na opiekuna, w tle widać otwarty radiowóz.
  • Teren nad rzeką, drzewa i woda, przewodnik głaszcze psa.
  • Teren nad rzeką, drzewa, roślinność, przewodnik policyjny z psem bawi się.
Powrót na górę strony