Informacje

Pabianiccy kryminalni zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Tym razem, funkcjonariusze zabezpieczyli 5,5 kilograma konopi indyjskich. Nielegalna uprawa znajdowała się w kompleksie leśnym w miejscowości Drzewociny. Krzewy miały od 0,4 m do 0,6 m wysokości.

Pabianiccy kryminalni nie ustają w wysiłkach mających na celu wyeliminowanie z czarnego rynku nielegalnych substancji odurzających. Funkcjonariusze prowadzą różnego rodzaju czynności operacyjne, które przynoszą co raz bardziej wymierne efekty. Tym razem wynikiem ich skrupulatnej i intensywnej pracy było zabezpieczenie 5,5 kg konopi indyjskich. 2 lipca 2024 roku w jednym z kompleksów leśnych w Drzewocinach, policjanci namierzyli miejsce, gdzie znajdowały się  krzewy marihuany.  Podczas realizacji kryminalni odkryli i zabezpieczyli 25 sadzonek i 62 sztuki suszących się roślin. Miały one od 0,4 m do 0,6 m wysokości.

Przypominamy, że uprawa konopi indyjskich, z których wytwarza się marihuanę, jest w Polsce nielegalna. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 8.
podkomisarz Agnieszka Jachimek

  • Nieumundurowani policjanci pochylają się nad krzakami marihuany.
  • Krzewy konopi indyjskich w donicach.
  • Krzewy konopi indyjskich w donicach.
  • Ścięte krzewy konopi indyjskich.
Powrót na górę strony