Informacje

Wojewódzkie działania "Alkohol i Narkotyki"

8 lipca 2024 roku na terenie całego województwa odbyły się wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. "Alkohol i Narkotyki". Celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach i wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Wojewódzkie działania "Alkohol i Narkotyki" to tylko jeden z elementów walki policji z tym niebezpiecznym zjawiskiem. Mundurowi na co dzień prowadzą liczne kampanie profilaktyczne i edukacyjne, mające na celu podniesienie świadomości społecznej o zagrożeniach związanych z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu i środków odurzających.
Policjanci na drogach całego województwa zorganizowali liczne punkty kontrolne sprawdzając stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze przebadali 11 818 kierujących, ujawniając 57 osób, które zdecydowały się na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. 

Pamiętajmy, że nieodpowiedzialni kierowcy narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Osoby, które decydują się na kierowanie pod wpływem alkoholu, wykazują się brakiem szacunku dla życia i zdrowia innych. Ich skrajna nieodpowiedzialność może mieć tragiczne konsekwencje. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy reagowali na tego typu zjawiska i informowali o nich policję.

Dzięki wytężonej pracy policjantów i rosnącej świadomości społecznej możemy realnie wpływać na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Wspólnie zadbajmy o to, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu.

Aspirant Aneta Błędniak-Kałka
WRD KWP w Łodzi
 

Powrót na górę strony