Informacje

Wojewódzkie działania "PIRAT"

9 lipca 2024 roku odbyły się wojewódzkie działania pn. "PIRAT". Celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach i wyeliminowanie z ruchu piratów drogowych, czyli kierowców notorycznie łamiących przepisy ruchu drogowego, a w szczególności przekraczających dozwoloną prędkość.

Funkcjonariusze w białych czapkach ujawnili łącznie 420 wykroczeń, z czego aż 390 dotyczyło przekroczenia prędkości. To pokazuje, jak wielu kierowców lekceważy zasady bezpieczeństwa na drodze.
W trakcie działań policjanci:

  • zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h – to naruszenie przepisów stwarza ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego
  •  zatrzymali 31 dowodów rejestracyjnych - to usterki związane ze stanem technicznym pojazdu oraz jego wyposażeniem, a także brak ważnego przeglądu technicznego;
  • ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących - prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to skrajna nieodpowiedzialność, która może prowadzić do tragedii.

Pamiętajmy, że prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Nadmierna prędkość ogranicza czas reakcji i zwiększa ryzyko utraty panowania nad pojazdem. W rezultacie dochodzi do niepotrzebnych tragedii, w których giną ludzie.
Wojewódzkie działania "PIRAT" to tylko jeden z elementów walki policji z piratami drogowymi. Mundurowi na co dzień prowadzą liczne działania mające na celu podniesienie świadomości społecznej o zagrożeniach związanych z łamaniem przepisów ruchu drogowego.
Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich!

Aspirant Aneta Błedniak-Kałka
WRD KWP w Łodzi
 

  • Policjantki mierzą prędkość.
Powrót na górę strony