Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocne działania z pomocą nie tylko bezdomnym

Policjanci minionej nocy na terenie Łodzi przeprowadzili działania prewencyjne mające uchronić ,głównie osoby bezdomne, od tragicznych konsekwencji wychłodzeń. Od początku listopada 2016 roku do 20 stycznia 2017 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 9 zgonów, w których lekarz wskazał jako przyczynę wychłodzenie organizmu.

Policjanci minionej nocy na terenie Łodzi przeprowadzili działania prewencyjne mające uchronić ,głównie osoby bezdomne, od tragicznych konsekwencji  wychłodzeń. Od początku listopada 2016 roku do 20 stycznia 2017 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 9 zgonów, w których lekarz wskazał jako przyczynę wychłodzenie organizmu.

 

 
W nocy z 19/20 stycznia 2017 roku kilkudziesięciu policjantów z komendy miejskiej w Lodzi , oddziału prewencji oraz negocjatorów z komendy wojewódzkiej sprawdzało miejsca przebywania osób bezdomnych. Mundurowi informowali osoby nieporadne życiowo, gdzie i w jakim zakresie mogą uzyskać niezbędną pomoc. Problemem dla instytucji niosących pomoc jest odtrącanie tej pomocy. Często osoby takie nie potrafią dostosować się do reguł czy zasad obowiązujących w placówkach (np. zakaz spożywania alkoholu) i dlatego nie chcą w nich przebywać.  Z tego właśnie powodu w nocne działania zaangażowano policyjnych negocjatorów, których zadaniem było przekonanie bezdomnych i przełamanie oporów.

.Minionej nocy policjanci skontrolowali blisko 200 wytypowanych wcześniej miejsc takich jak ogródki działkowe, komórki, klatki schodowe, śmietniki ,pustostany, nieogrzewane budynki.. Dotarli do 22 bezdomnych, 5 osób przewieźli do schronisk lub noclegowni.

Nie bądźmy obojętni na los osób potrzebujących pomocy, szczególnie podczas tak silnych mrozów! Zwróćmy uwagę na osoby starsze, bezdomne, czy nietrzeźwe. Noc spędzona w ujemnej temperaturze na ławce, czy w nieogrzewanym pomieszczeniu może skończyć się tragicznie. Dlatego policjanci apelują, by reagować. Wystarczy wybrać  numer alarmowy i przekazać policjantom, gdzie znajduje się osoba potrzebująca pomocy. Pamiętajmy że nasz jeden telefon może uratować ludzkie życie.

 

Powrót na górę strony