Etyka Zawodowa Policjanta

St. sierż. Michał Czechowicz

W Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach pełni służbę st. sierż. Michał Czechowicz – mistrz świata w karate kontaktowym do 80 kg. Policjant w ubiegłym roku został Mistrzem Świata w Karate Kontaktowym w wadze do 80 kg. To jeden z wielu sukcesów, które funkcjonariusz ma na swoim sportowym koncie. Wspólnie z drużyną w tym samym czasie zajął I miejsce w Kumite Ippon Shobu w Karate Generalnym i II miejsce w Kumite Rotation w Karate Generalnym. W IV Pucharze Polski UWK  w Łęczycy wywalczył I miejsce w Kumite Kontaktowym i I miejsce w Kumite Drużynowym Rotation. W roku 2020 na Mistrzostwach Świata zdobył złoty medal, a w 2021 roku podczas Mistrzostw Polski Karate UWK zdobył srebrny medal w karate kontaktowym. Policjant jest także członkiem Kadry Narodowej w Karate Kontaktowym, Tradycyjnym i Generalnym. Jest także aktualnym Mistrzem Polski w Karate Profesjonalnym. Policjant rozpoczął swoją przygodę z karate jako 18-letni chłopak. Zachwyciła go kontaktowa dyscyplina pochodząca z Japonii. Zaangażowanie i oddanie szybko zaowocowały sukcesami. Dzięki ciężkiej pracy i samodyscyplinie spełnił swoje marzenia. Obecnie przygotowuje się do zawodów Mistrzostw Polski w Karate 2023.