Aktualności

„Widziani oczami pokoleń. Funkcjonariusze Policji Państwowej ofiary Zbrodni Katyńskiej” - rocznicowa publikacja z okazji 80. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej


W sierpniu br. ukazało się kolejne wydawnictwo autorstwa Jarosława Olbrychowskiego - prezesa stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi. Publikacja „Widziani oczami pokoleń. Funkcjonariusze Policji Państwowej ofiary Zbrodni Katyńskiej” -rocznicowa publikacja z okazji 80. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Książka zawiera biogramy funkcjonariuszy Policji Państwowej związanych z II okręgiem łódzkim, którzy w roku 1940 zostali zgładzeni przez oprawców z NKWD w Zbrodni Katyńskiej. Dopełnieniem są unikatowe zdjęcia dokumentujące życie policjantów okresu międzywojennego.
Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi jest organizacją, która kultywując pamięć o funkcjonariuszach Policji Państwowej nie tylko dba o prawdę historyczną, ale również rozwija zainteresowanie tym tematem w wielu instytucjach, inspiruje osoby prywatne i szerzy wiedzę wśród młodego pokolenia Polaków. Efektem funkcjonowania stowarzyszenia jest szereg publikacji związanych z tą tematyką. Książka nie powstałaby, gdyby nie środki otrzymane z Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, a także dzięki środkom własnym Stowarzyszenia.


Nieocenionym jest również wsparcie instytucji samorządowych, organizacji i firm: Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera, Muzeum Katyńskiego, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Jamir Sobieraj i Wspólnicy Sp. J. oraz fundacji „Memoria Condita”.
Jarosław Olbrychowski


Prezes Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 r." w Łodzi

  • Widziani oczami pokoleń1
  • Widziani oczami pokoleń2
  • Widziani oczami pokoleń3
Powrót na górę strony