Archiwum 2015

We wrześniu i październiku 2015 r. miała miejsce wymiana doświadczeń policjantów jednostek specjalnych z Łodzi i Poczdamu.

Łódzcy antyterroryści wzięli udział w szkoleniu specjalistycznym dla przewodników psów jednostek specjalnych, zorganizowanym przez Prezydium Policji w Poczdamie. Celem szkolenia było poszerzenie wiedzy oraz wymiana doświadczeń policjantów jednostek specjalnych na temat taktyki i techniki użycia psów służbowych podczas zatrzymywania szczególnie niebezpiecznych przestępców. Na zajęciach trenowano wyłącznie realne sytuacje, które miały miejsce i stworzyły problem podczas realizacji zadań polegających na zatrzymaniu osoby przy użyciu psa służbowego.

Celem przedsięwzięcia zorganizowanego przez SPAP w Łodzi było przeprowadzenie wspólnych ćwiczeń taktycznych dotyczących użycia amunicji bojowej, przeszukiwania pomieszczeń, sporządzania oraz neutralizacji urządzeń wybuchowych, przeszkolenia strzeleckiego. Niemieccy koledzy wykonywali ćwiczenia taktyczne z użyciem amunicji bojowej na strzelnicy taktycznej w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Obserwowali działania w zakresie taktyki i techniki przeszukiwania pomieszczeń, a na poligonie wojskowym neutralizację urządzeń wybuchowych.

 

 

Powrót na górę strony