Archiwum 2009

PROJEKT SZKOLENIOWY W RAMACH PPZ NA RZECZ MILICJI UKRAIŃSKIEJ

We wrześniu i październiku 2009 r. zrealizowany został polsko-ukraiński projekt  pt."Wzmocnienie potencjału instytucjonalnego ukraińskiej Milicji w zakresie zarządzania sytuacjami kryzysowymi oraz stawiania czoła poważnym formom przestępczości poprzez wykorzystywanie zaawansowanych technologii informatycznych w procesie wykrywczym", który otrzymał dofinansowanie MSZ RP w ramach programu Polska Pomoc Zagraniczna

Partnerem KWP w Łodzi w ramach tego przedsięwzięcia był Zarząd Główny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy w obwodzie chmielnickim.

Moduł I (prewencyjny) obejmował 4-dniowe szkolenie, na które przewidziano m.in. wizytę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi na Stanowisku Kierowania Dyżurnego Operacyjnego, na Stanowisku Kierowania Sztabu Kryzysowego oraz prezentację Ruchomego Stanowiska Dowodzenia Sztabu KWP w Łodzi. Poza tym przedstawione zostały możliwości Stanowiska Wspomagania Dowodzenia oraz Sztabu Kryzysowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Wymiana doświadczeń poświęcona była głównie sytuacjom nadzwyczajnym w tym kryzysowym, poprzez pokazanie całokształtu podejmowanych przedsięwzięć prewencyjnych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa.

Moduł II (kryminalny) obejmował 4-dniowe szkolenie realizowane na Ukrainie, podczas którego skupiono się na zwalczaniu przestępczości w Internecie oraz praktycznych aspektach zwalczania cyberprzestępczości w oparciu o zrealizowane sprawy (case study). Ponadto szkolenie poruszało zagadnienia dotyczące taktyki i metodyki ustalania sprawców czynów przestępczych poprzez wykorzystania nowoczesnych narzędzi analizy kryminalnej.

 

 • Zdjęcie uczestników na sali wykładowej
  Zdjęcie uczestników na sali wykładowej
 • Zdjęcie uczestników w trakcie spotkania w terenie z funkcjonariuszami
  Zdjęcie uczestników w trakcie spotkania w terenie z funkcjonariuszami
 • Zdjęcie Generała Dariusza Banachowicza wręczającego certyfikat
  Zdjęcie Generała Dariusza Banachowicza wręczającego certyfikat
 • Zdjęcie uczestników na sali wykładowej w trakcie prezentacji
  Zdjęcie uczestników na sali wykładowej w trakcie prezentacji
 • Zdjęcie z uroczystego wręczenia certyfikatów
  Zdjęcie z uroczystego wręczenia certyfikatów

 

 

Powrót na górę strony