Archiwum 2012

W maju i październiku 2012 r. miały miejsce przedsięwzięcia związane z możliwościami i obszarami współpracy łódzkiej i brandenburskiej Policji, szczególnie w zakresie działań oddziałów zwartych i lotnictwa policyjnego.

Podczas przyjęcia delegacji niemieckiej w garnizonie łódzkim miało miejsce spotkanie z Komendantem Wojewódzkim Policji w Łodzi i jego Zastępcami, zwiedzanie OPP w Łodzi, pokaz sprzętu, wyposażenia i możliwości łódzkiego oddziału prewencji policji, wizyta na lądowisku policyjnym, omówienie proponowanych płaszczyzn współpracy i możliwości wymiany doświadczeń policjantów Oddziału Prewencji Policji w Łodzi z funkcjonariuszami Krajowego Oddziału Prewencji (LESE), prezentacja Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy służb granicznych, policyjnych i celnych w Świecku, ustalenia związane z podpisaniem deklaracji oraz wizyta w Komisariacie Autostradowym Policji w Sosnowcu.

Natomiast w trakcie hospitacji w Brandenburgii wymieniano się doświadczeniem z zakresu wykorzystania śmigłowców policyjnych na poziomie roboczym oraz przy uwzględnieniu specjalistycznych danych technicznych i sposobu działania brandenburskiej eskadry śmigłowców, a także przeprowadzono praktyczne zajęcia i wspólne loty z pilotami niemieckimi. Polskim kolegom pokazano bazę w Blumberg, przekazano informacje na temat kształcenia i dalszego podnoszenia kwalifikacji zawodowych pilotów policyjnych, omówiono koncepcję funkcjonowania eskadry, wspólnie wykonano loty patrolowe nad lotniskiem oraz w celu poszukiwanie osób zaginionych.

 

 • Zdjęcie uczestników imprezy na stojąco w sali spotkań oficjalnych
  Zdjęcie uczestników imprezy na stojąco w sali spotkań oficjalnych
 • Zdjęcie uczestników imprezy na stojąco w trakcie częsci praktycznej - na tla śmigłowca
  Zdjęcie uczestników imprezy na stojąco w trakcie częsci praktycznej - na tla śmigłowca
 • Zdjęcie dwóch uczestników imprezy na lądowisku na tle śmigłowca
  Zdjęcie dwóch uczestników imprezy na lądowisku na tle śmigłowca
 • Zdjęcie śmigłowca unoszącego się nad ziemią z podwieszonym na linie uczestnikiem imprezy
  Zdjęcie śmigłowca unoszącego się nad ziemią z podwieszonym na linie uczestnikiem imprezy

 

 

Powrót na górę strony