Archiwum 2016

Udział delegacji niemieckiej w uroczystych obchodach Święta Policji w garnizonie łódzkim

W dniach 14-16 lipca 2016 r. na terenie województwa łódzkiego przebywali przedstawiciele brandenburskiej Policji, którzy wzięli udział w obchodach Święta Policji zorganizowanych w Skierniewicach.

Udział gości zagranicznych jest wyrazem uznania i podkreślenia wagi współpracy międzynarodowej, prowadzonej przez KWP w Łodzi i Prezydium Policji kraju związkowego Brandenburgia od kilku lat. Pan Hans-Jürgen Mörke - Prezydent Policji kraju związkowego Brandenburgia, Pan Dirk Volkland - Dyrektor Urzędu Kryminalnego kraju związkowego Brandenburgia oraz Pan Peter Salender - Pełnomocnik ds. Niemiecko-polskich Kontaktów Prezydium Policji kraju związkowego Brandenburgia uczestniczyli w mszy świętej w intencji policjantów i pracowników Policji, w uroczystości nadania sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach oraz uroczystej akademii, podczas której wręczano odznaczena państowe i resortowe. Pan Prezydent Policji kraju związkowego Brandenburgia zabrał głos i w swoim przemówieniu okolicznościowym m.in. pozdrowił wszystkich świętujących policjantów i pracowników Policji od ich niemieckich kolegów.

Ponadto delegacja niemiecka miała okazję zapoznać się z osiągnięciami Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Łodzi oraz obejrzeć wybrane pracownie Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi. Przy tej okazji dokonano uzgodnień w zakresie możliwości dalszej współpracy i eksperckiej wymiany doświadczeń.

 

  • Przemarsz kolumny z kościoła p.w. św. Jakuba Apostoła na Rynek Skierniewicki w Skierniewicach
  • Trybuna honorowa na Rynku Skierniewickim w Skierniewicach
  • Przedstawienie gości - Pan Hans-Jürgen Mörke - Prezydent Policji kraju związkowego Brandenburgia
  • Przemówienie Pana Hansa-Jürgena Mörke - Prezydenta Policji kraju związkowego Brandenburgia
Powrót na górę strony