Archiwum 2019

W tandemie przeciwko przestępczości transgranicznej

Na przełomie lutego i marca oraz w kwietniu br. funkcjonariusze polskiej i niemieckiej Policji po raz kolejny szkolili się wspólnie na rzecz zwalczania przestępczości. Projekt koordynowany przez Policję brandenburską zakłada przeprowadzenie zajęć teoretyczno-praktycznych, językowych oraz odbycie stażu zawodowego w miejscu pełnienia służby tandem-partnera.
 

Ideą projektu "W tandemie przeciwko przestępczości transgranicznej" jest wyszkolenie grupy niemieckich i polskich policjantów w obszarze przepisów prawnych właściwych dla obu krajów, na których bazują działania policyjno-taktyczne oraz podniesienie kwalifikacji językowych w zakresie słownictwa policyjnego poprzez naukę języka/krajoznawstwa i ćwiczeń zorientowanych na cele i praktyki.

Sierż. sztab. Agnieszka Grabowska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi oraz asp. Łukasz Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wzięli udział w tegorocznej edycji szkolenia organizowanej we Frankfurcie nad Odrą. Następnie w rodzimej jednostke asp. Łukasza Nowaka swoją praktykę odbył funkcjonariusz Policji brandenburskiej, zapoznając się ze strukturą, zadaniami i funkcjonowaniem KP VI KMP w Łodzi.

Kolejne planowane działania w ramach projektu to warsztaty ewaluacyjne i wrześniowa tura szkoleniowa.

  • logo policji brandenburskiej
  • plakat projektowy
Powrót na górę strony