Archiwum 2019

5. sesja szkoleniowa w Łodzi poświęcona zwalczaniu cyberprzestępczości

W dniu 27.05.2019 r. w sali konferencyjnej Wydziału Elektromechaniki, Elektryki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej uroczyście zainaugurowano 5. sesję szkoleniową w Łodzi. W pierwszym rzędzie zasiadło 25 uczestników projektu, reprezentujących: Prezydium Policji kraju związkowego Brandenburgia (RFN), Litewskie Biuro Policji Kryminalnej, Biuro Prokuratora Generalnego Węgier, Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi i w Olsztynie oraz Dyrekcję Generalną ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (Bułgaria).

Od dwóch lat Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi koordynuje międzynarodowy projekt szkoleniowy pod nazwą: „Doskonalenie zawodowe organów ścigania na rzecz zwalczania cyberprzestępczości”. Środki finansowe na realizację tego przedsięwzięcia zostały pozyskane w 2017 r. w ramach programu Erasmus+, w wysokości 131 670,00 EUR. W skład partnerstwa strategicznego weszło 6 podmiotów z 5 krajów UE. Projekt zakładał przeprowadzenie 5 specjalistycznych sesji szkoleniowych, 3 międzynarodowych spotkań projektowych oraz wypracowanie 4 rezultatów.

Jeszcze tego samego dnia oraz w kolejnych odsłonach programu szkolenia, czekała na uczestników projektu duża dawka zajęć praktycznych oraz ciekawych wykładów eksperckich.

Obecnie czekamy na rezultaty końcowe projektu w postaci: „bazy dobrych praktyk”, ramowych programów szkoleń kaskadowych, raportu końcowego oraz „bazy ekspertów”, które będą upowszechniane zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym i mają docelowo trafić do 50 organizacji z 12 krajów UE.

  • oficjalne rozpoczęcie sesji szkoleniowej
  • Gospodarze i goście spotkania przy stole prezydialnym
  • prowadzący spotkanie
  • okolicznościowa tabliczka - 100. lecie powołania Policji Państwowej
  • uczestnicy szkolenia w auli KWP w Łodzi
Powrót na górę strony