Archiwum 2019

Wizyta robocza w Brandenburgii w związku z działaniami Policji niemieckiej w zakresie zabezpieczenia akcji grupy aktywistów klimatycznych

W dniu 30 listopada 2019 r. Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Łodzi oraz Naczelnik Sztabu Policji KWP w Łodzi mieli okazję obserwować i wymieniać doświadczenia z partnerem niemieckim w zakresie działań zabezpieczeniających akcję działaczy klimatycznych.

Z uwagi na tematykę i podobną specyfikę zagadnień na terenie garnizonu łódzkiego, udział przedstawicieli łódzkiej Policji w charakterze obserwatorów był wartościowy pod kątem nowych rozwiązań lub metod działania oddziałów zwartych i zadań sztabowych.

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi od wielu lat prowadzi pozaoperacyjną współpracę międzynarodową z Prezydium Policji kraju związkowego Brandenburgia i na bazie „Deklaracji o współpracy” realizuje różne przedsięwzięcia polegające na wymianie doświadczeń zawodowych, także na poziomie jednostek podległych Prezydium Policji w Poczdamie, takich jak Dyrekcja Policji Południe w Cottbus.

  • Przedstawicieli KWP w Łodzi we wnętrzu pojazdu służbowego Policji niemieckiej podczas obserwacji działań policyjnych w Cottbus
Powrót na górę strony