Informacje
Rozmiar czcionki
-
Działania ,,Prędkość" na drogach województwa łódzkiego
7 czerwca 2026 roku, funkcjonariusze ruchu drogowego z województwa łódzkiego przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Ich celem było ograniczenie liczby wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością oraz zwiększenie świadomości kierowców na temat zagrożeń wynikających z szybkiej jazdy.
KWP Łódź -
Zapraszamy na uroczyste odsłonięcie TABLICY PATRONA Łódzkiej Policji oraz funkcjonariuszy Policji Państwowej ofiar Zbrodni Katyńskiej #OKM1940
12 czerwca 2026 roku odbędzie się uroczyste odsłonięcie TABLICY PATRONA Łódzkiej Policji oraz funkcjonariuszy Policji Państwowej ofiar Zbrodni Katyńskiej #OKM1940. Wydarzenie objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Joanny Skrzydlewskiej.
-
Policjanci zatrzymali 23-latka odpowiedzialnego za odbiór pieniędzy od oszukanych osób
Dzięki skutecznej współpracy funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach i Łęczycy zatrzymany został mężczyzna, który w sprawie oszustw metodą „na policjanta” pełnił funkcję tzw. odbieraka. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi teraz w areszcie. Funkcjonariusze odzyskali większość utraconej gotówki.
KWP Łódź -
Uderzenie w przestępczość gospodarczą. Sześć osób zatrzymanych
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Ekonomiczną Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zatrzymali sześć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnianie przestępstw gospodarczych i skarbowych. Działania zostały przeprowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.
KPP Radomsko -
Śródmiejski kryminalny czujny po służbie
Policjant z Wydziału Kryminalnego I Komisariatu Policji w Łodzi, w czasie wolnym od służby, rozpoznał i zatrzymał mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Zatrzymany 44-latek następne 5 miesięcy spędzi w więzieniu.
KMP Łódź -
Kradzież z włamaniem. Pięć osób z zarzutami
Wieluńscy kryminalni rozwiązali sprawę kradzieży z włamaniem do jednej z firm na terenie Wielunia, skąd skradziono samochód dostawczy Renault Master, lawetę, minikoparkę oraz elementy instalacji fotowoltaicznej. Łączną wartość skradzionego mienia oszacowano na 180 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano pięć osób w wieku od 42 do 58 lat. Dwóm podejrzanym przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem, natomiast trzem kolejnym zarzuty paserstwa. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 42 i 45 latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
KPP Wieluń -
Policjanci zaopiekowali się miesięcznym dzieckiem
Policjanci każdego dnia podejmują różnorodne interwencje, podczas których najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców. Tym razem funkcjonariusze zaopiekowali się miesięcznym dzieckiem, którego matka miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana, a niemowlę przekazano pod opiekę rodziny.
KPP Radomsko -
Uznanie dla zaangażowania w program „PaT” - przedstawiciele KGP z wizytą w garnizonie łódzkim
2 czerwca 2026 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyło się wyjątkowe spotkanie z przedstawicielami Komendy Głównej Policji, podczas którego podziękowano lokalnym koordynatorom za wkład w rozwój programu „Profilaktyka a Ty” (PaT) oraz wręczono wyjątkowe wyróżnienia za odbudowę struktur tej młodzieżowej inicjatywy w regionie.
KWP Łódź -
Przed nami długi weekend "Boże Ciało 2026"
Od 3 do 8 czerwca 2026 roku policjanci garnizonu łódzkiego, w tym funkcjonariusze z grupy SPEED, prowadzić będą działania pod nazwą „Boże Ciało 2026”. Mundurowi skupiać się będą nie tylko na kontroli trzeźwości, prędkości czy sprawdzeniu stanu technicznego pojazdów ale przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa podróżującym przez teren naszego województwa.
KWP Łódź -
Bezpieczny czerwcowy weekend
Wielkimi krokami nadchodzi długi weekend czerwcowy. Kilka wolnych dni sprzyja wyjazdom do miejscowości wypoczynkowych. Aby móc cieszyć się w pełni z zaplanowanych aktywności pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
KWP Łódź -
Kolejne zatrzymania w sprawie ,,korupcji menadżerskiej”
1 czerwca 2026 roku miały miejsce kolejne działania policji w sprawie ,,korupcji menadżerskiej”, prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi. W ramach tych czynności, łącznie w sprawie zatrzymano 16 osób, wśród których są prezesi łódzkich spółdzielni mieszkaniowych, przedsiębiorcy (w tym przedstawiciele ogólnopolskiej spółki zajmujący się świadczeniem usług instalacyjno-montażowych). Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.
KWP Łódź -
Nieudana próba włamania do bankomatu na tzw. „wybuch” – sprawcy w rękach Policji
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie włamania do bankomatu w Gorzkowicach. 60 i 58-latek decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.
KWP Łódź -
Hulajnogi i rowery - ciche pojazdy, realne zagrożenie
Wraz z poprawą pogody na drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów oraz użytkowników hulajnóg elektrycznych. Przypominamy najważniejsze zasady, które pomogą zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
KWP Łódź -
Miał w mieszkaniu prawie 3 kilogramy narkotyków
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową łódzkiej komendy zatrzymali 23-latka, u którego w mieszkaniu zabezpieczyli prawie 3 kilogramy różnych narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co może mu grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie.
KMP Łódź -
W obliczu kryzysu liczy się współpraca – ćwiczenia służb na poligonie
28 maja 2026 roku na poligonie w okolicach Sieradza przeprowadzono praktyczne szkolenie z zakresu procesowej obsługi miejsca katastrofy. W ćwiczeniach uczestniczyły jednostki i komórki organizacyjne Policji województwa łódzkiego oraz przedstawiciele podmiotów współpracujących z Policją. Szkolenie obejmowało działania operacyjne i procesowe związane z wystąpieniem przestępstwa o charakterze terrorystycznym – aktu sabotażu z użyciem materiałów wybuchowych, w tym prowadzenie oględzin miejsca zdarzenia z elementami śledztwa powybuchowego.
KWP Łódź -
Koniec narkotykowego duetu. Dwóch mężczyzn zatrzymanych z nielegalnymi substancjami
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi, wspierani przez policjantów z Turku zatrzymali dwóch mężczyzn powiązanych z narkotykowym procederem. 34-latek zajmował się wytwarzaniem amfetaminy, a 37-latek zajmował się obrotem narkotykami. Zostali tymczasowo aresztowani.
KWP Łódź -
Ćwiczenia „DWORZEC-2026” sprawdziły gotowość służb i organizacji humanitarnych
Na Dworcu Łódź Fabryczna przeprowadzono wojewódzkie ćwiczenia „DWORZEC-2026”, których celem było sprawdzenie współpracy służb ratowniczych, administracji publicznej oraz organizacji humanitarnych w sytuacji masowej ewakuacji mieszkańców. W wydarzeniu uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, ratownicy, wolontariusze i przedstawiciele wielu instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz pomoc osobom poszkodowanym.
KWP Łódź -
Dwóch mężczyzn z zarzutami posiadania znacznych ilości narkotyków, 47-latek poszukiwany 3 listami gończymi
Koluszkowski patrol zauważył Volkswagena, którym podróżowało 4 mężczyzn, mundurowi zareagowali na ich dziwne zachowanie. Jak się okazało 2 mężczyzn w wieku 20, 23 lat posiadało przy sobie znaczne ilości narkotyków. Najstarszy z nich 47-latek podał policjantom fałszywe dane - był poszukiwany 3 listami gończymi i 2 zarządzeniami sądu. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 200 gramów środków odurzających. Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Poszukiwany 47-latek trafił za kratki.
KPP Łódź-Wschód -
Policjant po służbie udzielił pomocy uczestnikom zdarzenia drogowego
Dyżurny poddębickiej komendy, będąc po służbie, był świadkiem zdarzenia drogowego w Łodzi. Dzięki jego szybkiej reakcji uczestnicy kolizji otrzymali niezbędną pomoc, a miejsce zdarzenia zostało odpowiednio zabezpieczone do czasu przyjazdu służb ratunkowych. To kolejny przykład na to, że policyjna dewiza „Pomagamy i chronimy” pozostaje aktualna nie tylko podczas pełnienia służby - funkcjonariusze są gotowi nieść pomoc również poza godzinami pracy.
KPP Poddębice -
III edycja ćwiczeń „Razem na ratunek” w Tomaszowie Mazowieckim
Współpraca służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców była głównym celem III edycji ćwiczeń „Razem na ratunek”, które odbyły się na terenie Tomaszowa Mazowieckiego. W przedsięwzięciu udział wzięli policjanci, strażacy, żołnierze z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, ratownicy medyczni, przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego, Sekcja Poszukiwawczo –Ratownicza Jednostki Strzeleckiej nr 1002 „Strzelec” oraz pracownicy administracji samorządowej i zarządzania kryzysowego.
KPP Tomaszów Mazowiecki