AKTUALNOŚCI

31 maja 2016 roku w Hali sportowej Gimnazjum w Poddębicach odbył się Turniej piłki nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach.

To już VI Edycja tego wydarzenia sportowego, który jest organizowany na terenie Poddębic. Impreza ta została wpisana w założenia Programu prewencyjnego „ Profilaktyka społeczna w powiecie poddębickim na lata 2016-2018”, oraz kampanii „Wspólne Osiedla”. Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach we współpracy ze Starostwem Powiatu oraz Dyrekcją Gimnazjum w Poddębicach. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi oraz Starosta Poddębicki.

 

 

Do udziału w Turnieju zaproszono przedstawicieli lokalnych samorządów, instytucji pozarządowych oraz Dyrektorów Gimnazjów z gmin powiatu. Zawodnicy z I Klas Gimnazjów z terenu powiatu poddębickiego, walczyło o zaszczytne miejsca turniejowe. Zawodnicy przyjechali wraz ze swoimi 20-osobowymi grupami kibiców, którzy poprzez aktywne kibicowanie pomagali swoim drużynom. Drużyny w składach 10-osobowych grały w systemie 10-minutowym. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał Sędzia sierż. Bartosz Stelmasiak-policjant KPP Poddębice.

Obsługę logistyczną zapewnili uczniowie z klas o profilu policyjnym z RCKU w Wojsławicach. Zawody zakończył występ Orkiestry OSP Poddębice pod batutą kapelmistrza Krzysztofa Kozińskiego. Wręczenia Pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych dla zwycięskich drużyn dokonali: V-ce Starosta Powiatu Poddębickiego, p.o Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach, oraz Prezes Ner Poddębice.

Zaszczytne I miejsce zdobyli zawodnicy z Gimnazjum w Uniejowie II- miejsce zajęli zawodnicy z Poddębic a III-zawodnicy z Domaniewa. W kategorii „Najlepsza Grupa Kibica” zwyciężyła grupa z Gimnazjum w Poddębicach, która otrzymała zaszczytny Puchar.

W kolejności uhonorowano nagrodami rzeczowymi i dyplomami : Najlepszego Strzelca – Dawida Graczyka z Gimnazjum w Uniejowie, Bramkarza – Wiktora Warpechowskiego z Gimnazjum w Poddębicach, a także wszystkie drużyny, które brały udział w turnieju.

Fundatorami poszczególnych nagród byli: Starosta Poddębicki-Ryszard Rytter, Przewodnicząca Rady Powiatu Poddębickiego Małgorzata Kuna, p.o Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach mł.insp. Krzysztof Kotkowski, Burmistrz Poddębic-Piotr Sęczkowski, oraz Prezes Ner Poddębice-Roman Morawski.

 Turniej był wspaniałą okazją do promowania właściwych zachowań pomiędzy samymi zawodnikami podczas rozgrywek jak i prawidłowych postaw grup kibica obecnych na zawodach.

Powrót na górę strony