AKTUALNOŚCI

Wkręceni w biegowe szaleństwo i nad wodą bezpieczeństwo

Popularyzacja właściwych zachowań podczas odpoczynku na terenach w pobliżu akwenów odgrywa istotną rolę, zwłaszcza w okresie letnim. Każda okazja jest dobra, by uświadamiać, przypominać i ugruntowywać tę wiedzę wśród społeczeństwa. Policjanci z garnizonu łódzkiego w miniony weekend na terenie Arturówka wzięli udział w dwóch współistniejących imprezach plenerowych - I mistrzostwach województwa łódzkiego służb mundurowych w maratonie sztafetowym oraz w towarzyszącym im pikniku służb mundurowych.

3 lipca 2022 roku od godz. 10:30 na terenie Arturówka rozpoczęły się letnie biegi za miastem. Bieg był rozgrywany podczas X edycji Maratonu Sztafetowego Szakala. Wydarzenie zorganizował łódzki klub biegowy Szakale Bałut, który w ten sposób zwrócił szczególną uwagę na popularyzację sportu, jakim jest bieganie oraz zasady rywalizacji fair play. Trasa biegu duktami Lasu Łagiewnickiego wzdłuż malowniczego zalewu.

Na starcie zawodów nie zabrakło policjantów garnizonu łódzkiego, którzy licznie przybyli, aby sprawdzić się w sportowej rywalizacji na dystansie 42 195 m. W rywalizacji udział wzięły sztafety 7-osobowe, z minimum dwiema kobietami w składzie. Łódzką Policję reprezentowały drużyny z: II Komisariatu Policji KMP w Łodzi, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach, Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z/s w Sieradzu oraz z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.

Biegowi uświetnił zorganizowany równolegle piknik służb mundurowych, gdzie na swoich stoiskach bezpieczeństwo podczas wakacji omawiali wystawiający funkcjonariusze – Policja, Państwa Straż Pożarna, Straż Miejska, Służba Więzienna, WOT, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych oraz przedstawiciele Związków Zawodowych NSZZP.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przekazywali swoją wiedzę i dobre rady wszystkim odwiedzającym, zachęcając do bezpiecznego i rozważnego korzystania ze zbiorników wodnych oraz odpoczynku na kąpieliskach. Dzięki wsparciu patrona kampanii – PZU – za udział w organizowanych konkursach dzieci mogły otrzymać dedykowane akcji upominki, które z pewnością uświetnią i uatrakcyjnią spędzanie wolnego czasu podczas wakacji.

Na pikniku pojawiły się dzieci nie tylko biegaczy, ale również całe rodziny, które plażowały nieopodal nad wodą. Gośćmi specjalnymi były ukraińskie dzieci. W czasie pikniku odbyła się również charytatywna zbiórka pieniężna, podczas której każdy chętny mógł przekazać datek na rzecz wsparcia ukraińskich dzieci. Funkcjonariusze bardzo chętnie angażują się w różne charytatywne przedsięwzięcia, a także promują zarówno bezpieczeństwo, jak i zdrowy tryb życia oraz wspólną integrację. 

Organizatorzy zapewniali wszystkich uczestników, że tego typu wydarzenia będą odbywały się regularnie.

Informcje o wydarzeniu również pod linkiem
https://lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/74080,Policjanci-na-lodzkim-X-Maratonie-Szakala.html

Powrót na górę strony