Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na łódzkim „X Sztafetowym Maratonie Szakala”

Policjanci z garnizonu łódzkiego wzięli udział w I mistrzostwach województwa łódzkiego służb mundurowych w maratonie sztafetowym. Bieg był rozgrywany podczas X edycji Maratonu Sztafetowego Szakala. Wydarzenie zorganizował łódzki klub biegowy Szakale Bałut, który w ten sposób zwrócił szczególną uwagę na popularyzację sportu jakim jest bieganie.

3 lipca 2022 roku o godz. 10:30 na terenie Arturówka rozpoczęły się letnie biegi za miastem. Pogoda sprzyjała. W pięknych okolicznościach przyrody, po raz dziesiąty, wystartował „Maraton Szakala”. Cała trasa przebiegała duktami Lasu Łagiewnickiego wzdłuż malowniczego zalewu. Rywalizowały ze sobą sztafety 7-osobowe, z minimum dwoma kobietami w składzie. Trasa biegu została poprowadzona w terenie mieszanym, na dystansie maratonu 42 195 m.  Każdy z zawodników sześciokrotnie pokonał pętlę o długości 1000 m. Na starcie zawodów nie mogło zabraknąć łódzkich policjantów, którzy licznie przybyli, aby sprawdzić się w sportowej rywalizacji. Udział w maratonie sztafetowym wzięły policyjne drużyny z: II Komisariatu Policji w Łodzi, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach, Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą  w Sieradzu oraz z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.

Biegowi towarzyszył również piknik służb mundurowych . Każdy mógł przekazać datek dla ukraińskich dzieci. Funkcjonariusze bardzo chętnie angażują się w różne charytatywne przedsięwzięcia a także promują nie tylko bezpieczeństwo ale również  zdrowy tryb życia i  integrację.  

Pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczył osobiście Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. łódzkiego Krzysztof Balcer. Pogratulował wszystkim uczestnikom zawodów wytrwałości życząc im jednocześnie kolejnych sukcesów sportowych.

Liczny udział biegaczy, wspaniała atmosfera i wiele ciepłych słów sprawiły, że niedziela i X Maraton Szakala na długo pozostaną w naszej pamięci.

Wszystkim biegaczom gratulujemy !

Spośród rozegranego biegu w I mistrzostwach województwa łódzkiego służb mundurowych w maratonie sztafetowym na podium znaleźli się również policjanci Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą  w Sieradzu  zajmując III miejsce. Zwycięzcami okazała się drużyna Państwowej Straży Pożarnej, na drugim miejscu zaś drużyna Wojsk Obrony Terytorialnej.

Organizatorzy zapewnili uczestników, że tego typu mistrzostwa będą odbywały się regularnie.

mł. asp. Jadwiga Czyż  WRD KMP w Łodzi

 

Maratonowi Szakala towarzyszył piknik, o którym możesz poczytać poniżej:

https://lodzka.policja.gov.pl/el2/aktualnoc/74089,Wkreceni-w-biegowe-szalenstwo-i-nad-woda-bezpieczenstwo.html

 

  • grupa biegaczy na pamiątkowym zdjęciu
  • biegacz wbiega na metę
  • biegacz wbiega na metę
  • przejęcie pałeczki w sztafecie
  • biegacz biegnie w sztafecie
  • grupa biegaczy pozuje do pamiątkowego zdjęcia
  • biegacz a obok dwaj przedstawiciele związków zawodowych policjantów
  • pamiątkowa fotografia uczestników biegu z wice prezydenta miasta Łodzi
  • pamiątkowa fotografia uczestników biegu
Powrót na górę strony