Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódzcy dzielnicowi zapobiegli tragedii

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Łodzi uratowali 48-latka w kryzysie emocjonalnym. Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

14 listopada 2024 roku policjanci z VI Komisariatu Policji w Łodzi otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie w kryzysie emocjonalnym, który może potrzebować ich pomocy. Zgłaszającym był zatroskany ojciec.

Ogłoszony został alarm dla całego widzewskiego komisariatu z Komendantem na czele. Stróże prawa natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

Sytuacja była bardzo poważna, gdyż w ostatnich dniach mężczyzna wspominał bliskim, że nie radzi sobie z sytuacją życiową, która go spotkała. Zgłaszający roztrzęsionym głosem powiedziała policjantom, że widział jak syn wsiadł do renault po czym odjechał bez słowa. Bezzwłocznie zadzwonił wtedy na numer alarmowy 112.

W takich sprawach czas gra decydującą rolę, dlatego mundurowi rozpoczęli skrupulatnie sprawdzanie miejsc do których mógł udać się mężczyzna. Dzielnicowi przejeżdżając ulicą Mazowiecką zauważyli pojazd, którym miał poruszać się szukany mężczyzna. Gdy podeszli do auta okazało się, że 48-latek siedział w jego wnętrzu- był wyraźnie przygnębiony i apatyczny. Mundurowi z empatią wysłuchali mężczyznę i wezwali na miejsce karetkę pogotowia, której ratownicy udzielili mu fachowej pomocy medycznej.

Natychmiastowe działanie i zaangażowanie widzewskich funkcjonariuszy pozwoliło zapobiec tragedii.

Pamiętajmy, że życiowe kryzysy są przemijające, można im zapobiec, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku. Jeśli widzimy, że osoba nam bliska lub znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytajmy, udzielmy praktycznej pomocy i okażmy troskę oraz zainteresowanie.

Na terenie całego kraju można również dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod numer 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod numer 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

Pamiętajmy, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

aspirant Kamila Sowińska

Powrót na górę strony