Informacje

Sierpniowy weekend dobiega końca – dziś dzień powrotów

Łódzka policja apeluje o szczególną ostrożność na drogach. Trwa sierpniowy weekend, a dziś wielu kierowców wraca do domów. Niestety, od początku długiego weekendu na terenie naszego województwa doszło już do kilkunastu poważnych wypadków drogowych, w tym dwóch śmiertelnych, a policjanci w ciągu dwóch dni zatrzymali ponad 50 nietrzeźwych kierujących.

Dwa dni długiego sierpniowego weekendu za nami, a na drogach województwa łódzkiego policjanci odnotowali 11 wypadków drogowych w których 15 osób zostało rannych, a 2 osoby zginęły na miejscu. Ponadto mundurowi zatrzymali 55 nietrzeźwych kierujących. Do najpoważniejszych w skutkach zdarzeń doszło 15 sierpnia 2025 roku na terenie powiatu rawskiego i opoczyńskiego.

W miejscowości Małoszyce na terenie powiatu opoczyńskiego na DK 48 około godziny 12.45 kierująca samochodem toyota 77-letnia kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia czołowego z samochodem marki Jeep, którym kierował 54-letni mężczyzna wraz z 53-letnią pasażerką. Kierująca toyotą pomimo reanimacji poniosła śmierć. Uczestnicy zdarzenia z drugiego samochodu z ogólnymi obrażeniami zostali zabrani do szpitala.

Tego samego dnia koło godziny 16.15 na terenie Rawy Mazowieckiej na drodze S8 w kierunku Warszawy na wysokości miejscowości Konopnica kierujący motocyklem CAN AM mężczyzna lat 50, prawdopodobnie na skutek wystrzału opony stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. W wyniku odniesionych obrażeń motocyklista, mimo wysiłków ratowników, poniósł śmierć na miejscu.

Dokładne okoliczności i przebieg tych tragicznych zdarzeń są wyjaśniane przez policjantów pod nadzorem prokuratorów.

Niestety pomimo licznych apeli policjanci tylko w dwa dni długiego weekendu zatrzymali 55 nietrzeźwych kierujących. Przypominamy że nietrzeźwy kierujący to potencjalne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Apelujemy o rozsądek!

Nie pozwólmy, by pośpiech lub brawura kosztowały życie!

  • Zwolnij i dostosuj prędkość do warunków na drodze.
  • Zachowaj bezpieczny odstęp od innych pojazdów.
  • Nigdy nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu lub innych środkach odurzających.
  • Pamiętaj o pasach bezpieczeństwa – zarówno kierowca, jak i pasażerowie!
  • Planuj podróż z przerwami – zmęczenie za kierownicą jest równie groźne jak alkohol.

Policjanci prowadzą wzmożone kontrole prędkości i trzeźwości, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżnym. Jednak żadne działania służb nie zastąpią zdrowego rozsądku i odpowiedzialności kierowców.

Zróbmy wszystko, aby ten weekend zakończył się spokojnie, a nie kolejną tragedią. Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas.

kom. Edyta Machnik
 

  • Droga, motocykl rozbity,
  • Samochód rozbity o bariery.
  • Samochód rozbity na drodze, radiówóz policyjny.
Powrót na górę strony