Łódzcy policjanci spoKREWnieni służbą - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Łódzcy policjanci spoKREWnieni służbą

14 marca 2017r w Łodzi odbyła się akcja krwiodawstwa „spoKREWnieni służbą”. W ten szczytny cel włączyli się także policjanci. Jako pierwszy krew oddał Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński. Za jego przykładem poszli policjanci z różnych jednostek łódzkiego garnizonu.

Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zorganizował akcję pod hasłem „spoKREWnieni służbą”, której inicjatorem i patronem jest Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kampania ma na celu propagowanie wśród pracowników ŁUW w Łodzi oraz zespolonych służb, straży i inspekcji wojewódzkich oddawania krwi osobom chorym i ofiarom wypadków.

Zbiórka krwi rozpoczęła się o godz.10.00 w mobilnym punkcie poboru krwi przy Pasażu Schillera. Na miejscu pojawili się Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński, Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi  st. bryg. Jarosław Wlazłowski oraz funkcjonariusze i pracownicy urzędów administracji państwowej. Jako pierwszy krew oddał insp. Andrzej Łapiński. Następny w kolejce był Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Łodzi  podinsp. Michał Ledzion. Przed krwiobusem oczekiwała spora grupa osób chętnych krwiodawców. Każdy kandydat został zarejestrowany i przebadany przed pobraniem krwi. Dzięki doświadczeniu wykwalifikowanego personelu medycznego zbiórka krwi przebiegała sprawnie. Na zakończenie honorowi krwiodawcy otrzymali paczuszki z łakociami dla zregenerowania sił. Wyniki zbiórki krwi będą znane po jej zakończeniu. Akcja zostanie powtórzona 22 marca 2017r. w tym samym miejscu.