Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wielkanoc na drogach województwa łódzkiego

W okresie świątecznym na ulicach naszych miast i głównych szlakach komunikacyjnych pojawi się więcej policjantów. Podczas ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych ( cztery dni) na terenie województwa łódzkiego doszło do 29 wypadków , w których zginęły 3 osoby a 42 zostały ranne. Policjanci w trakcie działań Wielkanoc 2016 zatrzymali 61 nietrzeźwych kierujących. W tym roku od piątku 14-go kwietnia do poniedziałku 17 kwietnia 2017 roku na terenie woj. łódzkiego doszło do 27 wypadków , w których rannych zostało 38 osób a trzy zginęły.

 

14 kwietnia 2017 roku około godziny 16.30  w miejscowości Dąbrowa w powiecie tomaszowskim 34-latek wyjeżdżający ciężarowym volvo drogą gruntowa z prywatnej posesji podczas skrętu w prawo najechał na 78-letnia mieszkankę tej posesji. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła.

 

Tego samego dnia przed godziną 21.00 w miejscowości Jacków w powiecie łęczyckim , podczas wymijania , doszło do zderzenia renault laguna z ciągnikiem rolniczym. 22-letni kierowca auta z nieustalonej na ten moment przyczyny uderzył w siewnik. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł. 31-letni kierowca maszyny rolniczej był trzeźwy.

 

15 kwietnia 2017 roku około godziny 4.40 nad ranem w miejscowości Grabowiec w powiecie sieradzkim doszło do kolejnego śmiertelnego wypadku. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń 28-letni kierujący fiordem puma, na prostym odcinku drogi, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem  ,uderzył w drzewo a następnie w ogrodzenie zatrzymując się na pobliskiej posesji. Na skutek odniesionych obrażeń zmarł po przewiezieniu do szpitala.

W ciągu tych trzech  dni policjanci wyeliminowali z ruchu 88 nietrzeźwych kierujących.

 

PAMIĘTAJMY

Jeśli wybieramy się do rodziny na święta pamiętajmy, by odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Kiedy my świętujemy, może dojść do kradzieży. Dlatego też na osiedlach w całej Polsce pojawi się więcej patroli policyjnych, które będą sprawdzać czy mieszkania pod naszą nieobecność nie padają łupem złodziei. Pamiętajmy, aby zabezpieczyć kurki z gazem, wodą, dokładnie zamknąć drzwi i okna. Wychodząc z domu, nie zostawiajmy śladów wskazujących na nieobecność domowników, np. korespondencji w skrzynce pocztowej, okien zasłoniętych w ciągu dnia. Jeżeli istnieje taka możliwość, poprośmy sąsiadów, aby zerkali na nasze mieszkania i reagowali, kiedy zauważą coś niepokojącego.

Podczas podróży środkami komunikacji publicznej pilnujmy naszych bagaży oraz najcenniejszych rzeczy, jakie przewozimy. W miejscach takich jak dworce czy przystanki zwracajmy szczególną uwagę na bagaże pozostawione bez opieki. Za każdym razem, gdy taki zauważymy, reagujmy i informujmy o tym służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. W przypadku, gdy będziemy w posiadaniu większej ilości gotówki, nie trzymajmy jej w jednym miejscu i zawsze starajmy się ją chować w wewnętrznych kieszeniach naszego odzienia.

Wielu z nas, aby spotkać się z najbliższymi, spędzi w drodze setki kilometrów. Jeżeli zaś wyruszamy w podróż własnym samochodem pamiętajmy, aby odpowiednio wcześniej sprawdzić stan naszego auta. W ten sposób unikniemy niebezpiecznych sytuacji na drodze spowodowanych usterkami pojazdu. Przede wszystkim każdy kierowca powinien wziąć sobie głęboko do serca zasadę, że wolniej oznacza bezpieczniej. Ponadto pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte każdy pasażer, a dzieci powinny być przewożone w fotelikach. Ogromne niebezpieczeństwo stwarzają pijani kierowcy. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności. Nawet niewielka jego ilość w naszym organizmie wpływa na naszą koncentrację i refleks. Nie zapominajmy, że drogi to nie miejsce na brawurę. Dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu, czasem dojechać na miejsce kilka minut później, ale szczęśliwie i bezpiecznie, by cieszyć się świąteczną atmosferą. Podczas postojów, na przykład na stacjach benzynowych, kiedy oddalamy się od samochodu, upewnijmy się, że jest on w odpowiedni sposób zabezpieczony. Starajmy się z jak największym zaangażowaniem unikać sytuacji, kiedy możemy paść ofiarami rabunku lub innych przestępstw.

Warto również pamiętać o zabezpieczeniu samochodu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i najlepiej strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu, a najlepiej zabierzmy je ze sobą.

 

Policjanci apelują o więcej ostrożności i mniej pośpiechu!

Powrót na górę strony