Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana linia produkcyjna „podróbek”

Policjanci zatrzymali 30 – letniego obywatela Indii oraz 50 - letniego mieszkańca gminy Koluszki, którzy zajmowali się nielegalnym procederem wprowadzania do obrotu handlowego odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Mundurowi zlikwidowali linię produkcyjną „podróbek”, zabezpieczyli towar o łącznej wartości 3 mln złotych, 800 złotych w gotówce oraz dwa pojazdy fiata ducato i vw passata służące do nielegalnego procederu.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Łodzi ustalili, iż na terenie gminy Koluszki może dochodzić do nielegalnej produkcji i obrotu handlowego odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.  23 maja 2017 roku w godzinach popołudniowych funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli opla combo, którym poruszał się 30 - letni obywatel Indii. Mężczyzna przewoził „podróbki” zakupione prosto od producenta zabezpieczonej odzieży. W związku z zaistniałymi okolicznościami policjanci weszli na teren szwalni gdzie ujawnili w pomieszczeniach gospodarczych  linię produkcyjną z odzieżą opatrzoną podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli 4100 szt. podrobionej odzieży oraz elementy linii technologicznej służące do produkcji „trefnego” towaru. Właścicielem posesji zajmującym się nielegalnym procederem jest 50 - letni mieszkaniec gminy Koluszki. Na miejscu obecny był przedstawiciel pokrzywdzonych firm. Wstępnie wartość podrobionych towarów oszacowana została na kwotę 3 mln złotych. Mężczyźni zostali przewiezienie do policyjnego aresztu. 24 maja 2017 roku zatrzymany w sprawie 30 - letni obywatel Indii usłyszał zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu handlowego zabezpieczonych w jego pojeździe „podróbek”. Natomiast 50 - letni mieszkaniec gminy Koluszki usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu, oznaczania towaru podrobionym znakiem towarowym i uczynienie sobie z popełnienia przestępstwa stałego źródła dochodu. Mundurowi zabezpieczyli towar o łącznej wartości 3 mln złotych, 800 złotych w gotówce oraz dwa pojazdy służące do nielegalnego procederu.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za oznaczenie towarów podrobionym znakiem towarowym lub dokonywanie obrotu takim towarem, jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia tego przestępstwa stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru  o znacznej wartości grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

 

 

  • policjant zabezpiecza przewożone podróbki
  • policjant zabezpiecza przewożone podróbki
  • policjant zabezpiecza przewożone podróbki
Powrót na górę strony