Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony samochód oraz mienie pochodzące z włamania

3-miesięcznym aresztem tymczasowym został objęty 37-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego podejrzany o kradzież bmw i kradzież z włamaniem do citroena w Piotrkowie Trybunalskim. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

W nocy z 26 na 27 stycznia 2018 roku doszło do dwóch kradzieży z włamaniem na osiedlu Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim.  Łupem sprawcy padło bmw oraz duża ilość bielizny z citroena. Zawiadomieni o sprawach piotrkowscy policjanci bardzo dokładnie przeanalizowali zgłoszenia. Zabezpieczyli ślady i dowody a także wykonali szczegółowe oględziny. Zarejestrowali także w systemach policyjnych utracone mienie. Nadmienić należy, że policjanci na terenie całego kraju bardzo ściśle współpracują ze sobą i w każdym przypadku odzyskania skradzionego mienia prowadzą wspólne działania. Tak też było w tym przypadku. Już 31 stycznia 2018 roku policjanci z Żyrardowa zatrzymali do kontroli drogowej 37-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Szybko okazało się, że mężczyzna kilka dni wcześniej prowadził przestępczy proceder na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Piotrkowscy funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. Wspólnie z policjantami z Mazowsza wykonali szereg czynności procesowych, w tym przeszukania. W ich wyniku piotrkowscy stróże prawa odzyskali skradzione bmw oraz bieliznę,  wszystko o łącznej wartości ponad 20.000 złotych. Prokurator Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim, na podstawie zebranego materiału dowodowego, przedstawił 37-latkowi zarzuty kradzieży samochodu i mienia. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawca działał w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt tymczasowy.

 

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim złożone zostały podziękowania od właściciela odzyskanego samochodu za bardzo sprawne i skuteczne działania prowadzone przez policjantów.

Powrót na górę strony