Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczn@ więź!" - łódzka kampania profilaktyczna przeciw cyberzagrożeniom

Uczynić Internet bezpieczniejszym – wyzwanie to w Dniu Bezpiecznego Internetu podjęli łódzcy policjanci, rozpoczynając szeroko zakrojoną kampanię profilaktyczną "Bezpieczn@ więź". W sojuszu z ekspertami, wolontariuszami studentami i licealistami funkcjonariusze przez miesiąc bedą w łódzkich szkołach przypominać o internetowych zagrożeniach i podpowiadać, jak ich uniknąć. Program kampanii, oprócz zajęć warsztatowych dla uczniów, zawiera konkurs na list profilaktyczny, szkolenia dla rodziców i nauczycieli oraz eksperckie seminarium metodyczne.

W Dniu Bezpiecznego Internetu łódzcy policjanci rozpoczęli wieloetapową kampanię profilaktyczną przeciw cyberzagrożeniom. Projekt przygotowany wspólnie z wolontariuszami - studentami pedagogiki resocjalizacyjnej Społecznej Akademii Nauk, uczniami XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi oraz ekspertami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Młodzieży w Łodzi zaplanowano na ponad miesiąc. W programie kampanii opatrzonej hasłem "Bezpieczn@ więź!" znalazły się warsztaty prowadzone przez studentów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i zajęcia warsztatowe prowadzone przez licealistów z klas mundurowych dla uczniów klas VI VII szkół podstawowych oraz gimnazjalistów, prelekcje dla rodziców, seminarium metodyczne dla nauczycieli i wychowawców, a także konkurs dla dzieci i młodzieży uczestniczącej w kampanii. Innowacyjny projekt wykorzystujący między innymi walory profilaktyki rówieśniczej jest próbą integrowania działań profilaktycznych w Łodzi. 

Patronami honorowymi kampanii są: Wojewoda Łódzki Zbgniew Rau, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Łodzi

Pierwszymi uczestnikami spotkań profilaktycznych poświęconych bezpieczeństwu w internetowej sieci byli łódzcy półkoloniści, którzy 6 lutego 2018 roku odwiedzili łódzką komendę Policji, a także dzieci spędzające wolny czas zimowych ferii w łodzkim Planetarium i świetlicy szkolnej przy ul. Jurczyńskiego.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Łodzi (http://lodz.policja.gov.pl/eld/komunikaty-1/aktualnosci/22151,quotBezpieczn-wiezquot-lodzka-kampania-profilaktyczna-przeciw-cyberzagrozeniom.html)

 

Powrót na górę strony