Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niskie temperatury niosą śmiertelne zagrożenie - reaguj !

Dzięki czujności przechodnia i szybkiej interwencji mundurowych z łęczyckiej komendy uratowany został przed wychłodzeniem nietrzeźwy mężczyzna. 50 - latek leżał bez ciepłej odzieży na ławce przy jednej z ulic na terenie miasta. Niska temperatura panująca na zewnątrz mogła okazać się dla niego śmiertelnym zagrożeniem.

19 marca 2018 roku około godz. 21:30 dyżurny łęczyckiej komendy policji przyjął zgłoszenie o mężczyźnie, który ubrany w koszule i spodnie, bez ciepłej odzieży leżał na ławce przy jednej z ulic na terenie Łęczycy. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol policji. Potencjalną ofiarą chłodów okazał się 50 – latek, który był pijany i przemarznięty. Po przyjeździe karetki został dowieziony do szpitala. Dzięki czujności i zaangażowaniu przypadkowego przechodnia  uchroniono mężczyznę przed wychłodzeniem.

Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

W Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy funkcjonuje całodobowa służba dyżurna (tel.: 24 721 11 00, 997 lub 112) gdzie można bezpośrednio zgłaszać informacje na temat osób potrzebujących pomocy. Takie informacje można także przekazać za pośrednictwem działającej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa podając właściwe miejsce pobytu osób zagrożonych wychłodzeniem.

Powrót na górę strony