Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna ,,Kontra” na tropie

Czas odgrywał kluczową rolę podczas poszukiwań młodego mężczyzny, który chciał targnąć się na własne życie. Z pomocą przyszła ,, Kontra” wraz ze swoim przewodnikiem. Pies natychmiast nawęszył trop i doprowadził do miejsca, w którym ukrył się desperat.

W sobotnie popołudnie, tuż przed godziną 17:00, 13 października 2018 roku, dyżurny KPP Łódź-Wschód odebrał telefoniczne zgłoszenie od zrozpaczonej mieszkanki gminy Koluszki. Poinformowała, iż jej syn wychodząc z domu w nieznanym kierunku, wziął ze sobą sznurek i oznajmił, że chce targnąć się na własne życie. Przyjmujący zgłoszenie policjant wiedział, że liczy się każda minuta dlatego na miejsce oprócz patrolu interwencyjnego skierował również przewodnika psa policyjnego wraz z 4 -letnią ,,Kontrą” - owczarkiem niemieckim szkolonym do patrolowania i tropienia. Czworonożny stróż prawa od razu podjął trop i odnalazł zdesperowanego 26-latka w gęstych zaroślach oddalonych o kilkaset metrów od miejsca jego zamieszkania. Dzięki wrodzonym predyspozycjom oraz profesjonalnemu szkoleniu jakie Kontra wraz z ze swoim przewodnikiem asp. sztab. Grzegorzem Kiesiel odbyła w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowie, nie doszło do nieszczęścia. Odnaleziony mężczyzna będący pod wpływem alkoholu, po badaniu lekarskim cały i zdrowy trafił pod opiekę rodziny.  

Warto w tym miejscu nadmienić, iż asp. sztab. Grzegorz Kisiel posiada kilkunastoletnie doświadczenie w opiece i szkoleniu policyjnych psów. ,,Raws” bo tak wabił się policyjny owczarek pełniący służbę przy boku swego opiekuna przez 12 lat ( biorąc pod uwagę obciążenia genetyczne i specyficzne warunki w jakich służą czworonogi w szeregach policji, to bardzo długo), odnosił wiele sukcesów i niejednokrotnie przyczynił się do odnalezienie osoby zaginionej lub ujawnienia miejsca, w którym sprawcy  ukryli łupy.

                Jesteśmy pewni, że ulubienica koluszkowskich policjantów będzie równie skuteczna jak jej poprzednik i pod okiem swojego przewodnika, jeszcze niejednokrotnie pokaże, że jest stworzona do służby w naszych szeregach, przyczyniając się do ratowania życia lub ujęcia groźnych przestępców.     

 

 

 

Powrót na górę strony