Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca - Policjanci uczestniczyli w Rekordzie RKO

Od 2013 roku w październiku obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Celem inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. W tym dniu w całej Europie każdy może wziąć udział w szkoleniach organizowanych przez wiele instytucji lub wziąć udział w spotkaniach i wydarzeniach poświęconych tej tematyce.

16 października 2019 roku na terenie Hali Sportowej Łódź Sport Arena im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego odbyło się „Bicie Rekordu w Jednoczesnym Wykonywaniu Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej”. W wydarzeniu nie mogło zabraknąć policjantów łódzkiej komendy. Mundurowi w „Strefie Bezpieczeństwa” znajdującej się przed halą sportową prezentowali sprzęt jaki używany jest przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Wydział Prewencji łódzkiej komendy przygotował gry i zabawy dla najmłodszych uczestników imprezy. Punktualnie o godzinie 12:00 na 79 fantomach przez pół godziny 1339 uczestników (w tym policjanci łódzkiej drogówki) prezentowało swoje umiejętności w RKO. Tym samym został pobity zeszłoroczny rekord.

Mundurowi przypominają !

Na stronie Polskiej Rady Resuscytacji http://www.prc.krakow.pl/ każdy z nas może zapoznać się z wytycznymi Rady dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy. Warto zorientować się gdzie w naszym pobliżu zlokalizowane są defibrylatory automatyczne, a także pamiętać że ich użycie w czasie 3-5 minut od zaniku objawów krążenia zwiększa szanse poszkodowanego na przeżycie o kilkadziesiąt procent. Bardzo ważne jest porozumienie pomiędzy dyspozytorem medycznym, świadkiem zdarzenia wykonującym RKO i szybkim użyciem AED.

Uczmy się i poszerzajmy wiedzę z RKO ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy taka wiedza będzie nam potrzebna.

 

st asp Marzanna Boratyńska

WRD KMP w Łodzi

  • Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie bicia rekordu
  • Maciej Wisławski wraz z policjantem WRD KMP w Łodzi stoją przy oznakowanym radiowozie
  • Stanowiska współorganzatorów
  • Stanowisko profilaktyczne Wydziału Prewencji KMP w Łodzi
  • Uczestnicy przedsięwzięcia
  • Policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Łodzi wraz z młodzieżą klas policyjnych
Powrót na górę strony