III Niebieski Bieg Niepodległości – uczcili 100. rocznicę powstania Policji
Blisko 200 funkcjonariuszy i pracowników służb mundurowych wzięło udział w III edycji Niebieskiego Biegu Niepodległości, którego organizatorem była Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Do pokonania był dystans 10 km. Zwycięzcy udało się tego dokonać w ciągu niespełna 37 minut. Jednocześnie pobił on ubiegłoroczny rekord.
Impreza odbyła się 26 października w Lesie Łagiewnickim - w ramach 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Tym razem miała zasięg ogólnopolski. Zawodnicy przyjechali między innymi z: Poznania, Kielc, Gdańska oraz Katowic. O zwycięstwo walczyli nie tylko funkcjonariusze, ale również pracownicy cywilni, w tym przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Wojewódzkiego w Łodzi, łódzkiej skarbówki, straży pożarnej i miejskiej oraz pogranicznicy. Udział w zmaganiach wziął również inspektor Tomasz Olczyk, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Dzielnie dotrzymywał mu również kroku ksiądz podporucznik Jacek Syjud, kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi. Niektórym uczestnikom towarzyszyli podczas biegu również ich czworonożni przyjaciele.
Jako pierwszy na mecie pojawił się funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Kielcach Michał Kołomański. Tuż za nim miejsce na podium zajęli: Mateusz Papierak z Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi oraz Arkadiusz Fajfer z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.
W kategorii Open Kobiet zwyciężyła Agnieszka Ulaszewska z Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.
Druga na podium uplasowała się Aneta Goździk-Zaręba z „Łódź Kocha Sport”, a trzecia była Katarzyna Chorzewska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężył team z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Drugie miejsce przypadło w udziale funkcjonariuszom z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Pamiątkowy puchar za zajęcie trzeciego miejsca w tej kategorii trafiło do drużyny Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku.
Organizatorzy imprezy przewidzieli również nagrody specjalne, związane z tegorocznym jubileuszem Policji. Pamiątkowy puchar trafił do Dariusza Rajczyka z VII Komisariatu Policji w Łodzi, który jako setny pojawił się na mecie. Z racji posiadanego nazwiska, kojarzącego się z jubileuszem formacji policyjnej, niespodzianka czekała również na Marka Setę z Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie. Wyłoniono również trójkę najszybszych funkcjonariuszy i funkcjonariuszek. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale.