Rozpoczynają się ferie zimowe - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpoczynają się ferie zimowe

Nadchodzą ferie zimowe. Przed dziećmi i młodzieżą czas wolny od zajęć lekcyjnych, czas wypoczynku. Jak spędzić ferie bezpiecznie? O tym rozmawiali z uczniami policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi.

W tym tygodniu mundurowi odwiedzili kolejne szkoły, a 10 stycznia zawitali do Szkoły Podstawowej Nr 1 i 4 w Łowiczu oraz łowickiego przedszkola nr 1. Prelekcje były okazją do przekazania dzieciom wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.  Policjanci przekazywali uczniom cenne porady jak spędzić ten czas bezpiecznie. Mówili o czyhających zagrożeniach i co robić, aby uniknąć niebezpieczeństw. Tematem było bezpieczne zachowanie w domu podczas nieobecności dorosłych. Stróże prawa poruszali również kwestie odpowiedzialnego korzystania z internetu, zachowań w kontakcie z osobami obcymi.  Nawiązali też do tematyki związanej z ruchem drogowym omawiając zasady bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu. Wiele uwagi poświęcili na tematykę bezpiecznego wypoczynku na powietrzu. Mundurowi zwracali też uwagę na niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą zimowe zabawy na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Wśród najmłodszych przypominali również numer alarmowy 112, z którego należy skorzystać, gdy dzieje się coś złego. Pogadanki w szkołach zakończyły się, ale policjanci będą spotykać się z dziećmi na półkoloniach oraz kontrolować miejsca gromadzenia się młodzieży, aby nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem dzieci i młodzieży.

Przypominamy jednocześnie, iż można skontrolować autobusy przed wyjazdem dzieci na wypoczynek. Wcześniej należy skontaktować się z Wydziałem Ruchu Drogowego pod nr tel. 46 830 95 25 lub 46 830 95 89  w godz. 8.00-16.00.

Życzymy udanych bezpiecznych ferii zimowych!

 

 

  • spotkanie z policjantami
  • spotkanie z policjantami
  • spotkanie z policjantami
  • spotkanie z policjantami
  • spotkanie z policjantami
  • spotkanie z policjantami