Włamywacze do domów na łódzkim osiedlu zatrzymani przez policję - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze do domów na łódzkim osiedlu zatrzymani przez policję

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej w Łodzi i w Bydgoszczy , na terenie woj. kujawsko-pomorskiego, zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 26,36 i 44 lat podejrzewanych o kradzieże z włamaniem do domów jednorodzinnych na łódzkim osiedlu Mileszki i Nowosolna. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli m.in.bizuterię zagrabioną podczas ostatniego skoku. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa pozostaje cały czas rozwojowa.

 

Łódzcy policjanci zarówno z komendy miejskiej jak i wojewódzkiej w ostatnim czasie bardzo intensywnie pracowali nad wykryciem sprawców włamań na łódzkim osiedlu Mileszki i przyległych do niego. W efekcie tych działań, 13 marca 2020 roku, kryminalni namierzyli wytypowanego opla na autostradzie A1, na punkcie poboru opłat. Pochodzący z wypożyczalni pojazd został zatrzymany w kujawsko -pomorskim. Akcja przeprowadzona została  wspólnie z policjantami z wydziału kryminalnego KWP w Bydgoszczy. Oplem podróżowali  trzej mieszkańcy Pomorza w wieku 26,36 i 44 lat. Najstarszy aktualnie poszukiwany był  listami gończymi wydanymi do innych spraw karnych.  Podczas przeszukania policjanci znaleźli narzędzia służące do włamań oraz ukryta w poszyciu drzwi skradziona w marcu w Łodzi biżuterię. Cała trojka trafiła do policyjnego aresztu. Po przedstawieniu zarzutu funkcjonariusze z KP 6 KMP w Łodzi wystąpili do prokuratury o to aby ta skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie  podejrzanych. Sprawa pozostaje rozwojowa.

 

  • dwaj policjanci w kamizelkach odblaskowych z napisem policja prowadza zatrzymanego
  • policjant w odblaskowej kamizelce z napisem policja prowadzi zatrzymanego

Film zapis monitoringu z punktu poboru opłat

Opis filmu: widac jak pod szlaban punktu poboru o.płat podjeżdza opel , który po chwili blokowany jest przez inne auta z których wybiegaja policjanci

Pobierz plik zapis monitoringu z punktu poboru opłat (format mp4 - rozmiar 27.55 MB)