Działania piotrkowskich policjantów na rzecz walki z koronawirusem - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Działania piotrkowskich policjantów na rzecz walki z koronawirusem

Od 1 kwietnia 2020 roku obowiązują kolejne obostrzenia związane z poruszaniem się oraz kontaktami z innymi. Jak widać nie wszyscy potrafią zachować dyscyplinę. Miniony weekend niestety pokazał, że nie każdy zdaje sobie sprawę z zagrożenia.

Piotrkowscy policjanci w miniony weekend wielokrotnie ujawniali niestosowanie się do obostrzeń, które zostały wprowadzone od 1 kwietnia 2020 roku. Jak widać, pomimo apeli, które są przekazywane przez służby oraz środki masowego przekazu nie każdy dostosowuje się do zaleceń. Pomimo zamkniętych lasów, parków, placów zabaw oraz terenów zielonych, część osób postanowiła się spotkać. Nieodpowiedzialne zachowania zakończyły się mandatami i wnioskami do sądu. Jak widać nie wszyscy mieszkańcy rozumieją, jakie panuje zagrożenie. Dla bezpieczeństwa siebie i innych należy pozostać w domu. Uchroni to nas przed możliwością zarażenia oraz dalszego rozprzestrzeniania się wirusa. Należy również stosować się do odległości 2 metrów pomiędzy sobą, czego również nie wszyscy przestrzegają.

Pokazała to sytuacja mająca miejsce w piątek, 03 kwietnia 2020 roku. Policjanci interweniowali w poczekalni dworca PKP, gdzie pijany mężczyzna, zaczepiał będące w środku osoby i usilnie chciał się do nich zbliżyć na odległość mniejszą niż wymagana. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. 

Policja apeluje, bez potrzeby nie wychodź z domu. Chroń siebie i swoich bliskich.