Kolizja na S-8 - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja na S-8

Na drodze ekspresowej S-8 vw caddy zderzył się z ciężarowym kia. Poszkodowany został 67- letni kierowca ciężarówki. Na kilka godzin droga była całkowicie zablokowana. Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas jazdy!

Do zdarzenia doszło 14 lipca 2020 r. około godz. 10.10 na trasie S-8 w kierunku Warszawy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 27 – letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego kierujący  vw caddy uderzył w tył ciężarowego kia, który przewrócił się na pas jezdni. Wezwana została ekipa pogotowia ratunkowego, która udzieliła pomocy uczestnikom zdarzenia. Do szpitala trafił kierowca ciężarówki,  67 -  letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Po konsultacji lekarskiej, opuścił placówkę medyczną. Na miejsce skierowani zostali policjanci ruchu drogowego sieradzkiej komendy oraz komisariatu w Złoczewie, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz  ustalali okoliczności. Funkcjonariusze zbadali również trzeźwość kierowców. Wynik badania wskazywał, że byli oni trzeźwi.  Z uwagi na trwające czynności około dwóch godzin droga była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy, ma które kierowali  kierowców. Kierujący kia za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych. Drogi krajowe, do których zalicza się również autostrady i drogi ekspresowe, to główne ciągi komunikacyjne pozwalające podróżować pomiędzy większymi miastami. Przy stale rozwijającej się sieci nowoczesnych dróg pozwalających na szybsze i bardziej komfortowe podróżowanie, nie można jednak zapominać, że w dalszym ciągu kluczowym czynnikiem warunkującym bezpieczeństwo jest zachowanie człowieka, a więc przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i wystrzeganie się ryzykownych i brawurowych zachowań za kierownicą. 

  • droga ekspresowa S-8, policjanci zabezpieczają miejsce , przewrócona ciężarówka kia