Śmiertelne potrącenie pieszego - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie pieszego

Policjanci z komisariatu w Białej pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło w miejscowości Biała Pierwsza. W wyniku zdarzenia 17- letni pieszy poniósł śmierć na miejscu. Mundurowi kolejny raz przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach zarówno przez kierujących jak i pieszych.

Do zdarzenia doszło 20 września 2020r o godz. 3.50 w miejscowości Biała Pierwsza na drodze krajowej nr 74 . Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letni mieszkaniec powiatu oleskiego kierując BMW na prostym odcinku drogi potrącił 17 – letniego pieszego, który poruszał się prawą stroną jezdni. W wyniku doznanych obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca BMW były trzeźwy. Śledczy pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności i przyczyny tego wypadku.

W przeciągu minionego weekendy to drugie, tak tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe z udziałem pieszych na terenie powiatu wieluńskiego. Apelujemy ponownie zarówno do kierujących, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Przypominamy pieszym poruszającym się po zmroku, poza terenem zabudowanym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Pieszy bez odblasków przechodzący przez jezdnię w miejscu nieoświetlonym, idący poboczem lub skrajem drogi jest niewidoczny. Kierowca najczęściej nie ma wtedy szans, aby zatrzymać samochód i uniknąć wypadku.Zachęcamy również do korzystania z odblasków, także w terenie zabudowanym. Ich noszenie w miejscu widocznym dla kierowcy podnosi bezpieczeństwo pieszych na drodze w każdych warunkach. Ponadto, apelujemy do kierowców o rozwagę i ostrożną jazdę w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Kierowca ma obowiązek zachować w tych miejscach szczególną ostrożność. Każdy kierujący powinien pamiętać o tym, że warunki na drodze wymagają dostosowania do nich odpowiedniej prędkości. Musi zdawać sobie również sprawę z tego, że samochód nie zatrzyma się w miejscu, a przy nadmiernej prędkości na reakcję w ostatnim momencie może być już za późno.

  • "R" emblemat ruchu drogowego i gwiazda policyjna