125 km/h w zabudowanym - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

125 km/h w zabudowanym

Mgła, opady deszczu i śliska nawierzchnia to typowe zjawiska jesiennej pogody. W takich zmiennych warunkach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu kierowcy powinni dostosować styl prowadzenia pojazdów, a zwłaszcza ich prędkość. Jak pokazują działania policjantów nie wszyscy kierują się bezpieczeństwem. Tak było minionej doby, gdzie jeden z kierowców w obszarze zabudowanym pędził 125 km/h.

14 października 2020 roku w ciągu godziny dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali ich na drodze W-703 w miejscowości Karkosy. 26-latek mazdą jechał z prędkością 104km/h, a kierowca volvo pędziło aż 125k/h. Za kierownicą osobówki był 49-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Obaj stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze i stosowanie się do znaków drogowych i przepisów. Nadmierna prędkość może bowiem doprowadzić do tragedii! Niebezpiecznie może być zwłaszcza o tej porze roku, gdy wcześnie zapada zmrok. Dodatkowo mgły, deszcz i śliska nawierzchnia powoduje, że widoczność jest ograniczona, a droga hamowania się wydłuża, co przy dynamicznej sytuacji na drogach może okazać się zgubne.